Німеччина виділила 65 мільйонів євро на енергетичну інфраструктуру України

Німеччина надає ще 65 мільйонів євро на ремонт української енергетичної інфраструктури.

Про це повідомили у Міністерстві економіки Німеччини.

Кошти надають через «Кредитну установу для відбудови». Гроші надійдуть до «Фонду енергетичної підтримки України» Енергетичної спільноти, до якої з 2022 року також роблять внески й інші міжнародні донори.

Федеральний міністр економіки та енергетики Німеччини Роберт Хабек наголосив на важливості такої підтримки, нагадавши, що українська енергетична інфраструктура залишається під загрозою через постійні російські авіаудари.

«Зупинка енергопостачання під час третьої зими війни мала б катастрофічні наслідки для економіки та населення України. Ми робимо важливий внесок у підтримку енергопостачання України, щоб люди мали електроенергію та тепло», — заявив Хабек.

Через «Фонд енергетичної підтримки» Україна фінансує закупівлю запчастин та обладнання для зруйнованих об'єктів енергетичної інфраструктури.

Європейське енергетичне товариство проводить тендери на закупівлю товарів і контролює використання коштів. Так українські енергетики можуть відновити зруйновану мережеву інфраструктуру та електростанції.

Внески Німеччини також спрямовані на посилення стійкості української енергетичної системи. Частина коштів спрямовується на проєкти переходу до «зеленої» енергетики, які закладають основи для подальшого розширення децентралізованої частини української енергосистеми.

Станом на кінець 2023 року уряд Німеччини вже сплатив понад 155 мільйонів євро до «Фонду енергетичної підтримки». Тож загальний внесок Німеччини зросте до 360 мільйонів євро до кінця 2024 року. Наразі Німеччина є найбільшим донором фонду, який зібрав близько 629 мільйонів євро з лютого 2022 року.

Яка ситуація в енергосистемі?

17 листопада російські війська здійснили вже 10-ту за цей рік масовану атаку на об’єкти української енергосистеми. Під ворожим вогнем опинилися теплоелектростанції ДТЕК, унаслідок обстрілу серйозних пошкоджень зазнало енергетичне обладнання.

Президент України Володимир Зеленський раніше розповідав, що війська рф зруйнували всю українську теплорозподільну й теплогенераційну інфраструктуру. Потенційно мільйони людей можуть залишитися без тепла узимку.

Міністр енергетики Герман Галущенко вважає, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії за умови, що росіянам не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що понад 99% житлових будинків готові до опалювального сезону, а серед шкіл, садочків та лікарень кількість готових до зими теж «наближається до 100%». Він також запевнив, що накопичених ресурсів газу та вугілля буде достатньо для проходження зими, а всі 9 енергоблоків АЕС, підконтрольні Україні, працюють.

Попри можливі проблеми з енергозабезпеченням, опитування показує, що майже 90% українців не планують залишати своє місце проживання на осінньо-зимовий період.