ІТ-сектор посідає друге місце в структурі українського експорту, але його обсяги падають — дослідження
ІТ-індустрія посідає друге місце серед загальної структури українського експорту після продовольчих товарів. А втім, падіння обсягів експорту IT-послуг, яке розпочалося ще у 2023 році, триває й досі.
Про це йдеться в дослідженні «IT Research Ukraine 2024: Стійкість як нова реальність», яке провів Львівський ІТ Кластер у співпраці з Міністерством цифрової трансформації.
Згідно з прогнозом у дослідженні, навіть при оптимістичному сценарії на кінець 2024 року зменшення обсягів експорту IT-послуг буде на рівні щонайменше 4% порівняно з 2023-м. А при песимістичному цей показник сягне — 6%. Тобто у підсумку варто очікувати 6,3-6,45 мільярда доларів, зазначають у Львівському IT-кластері.
У валовому внутрішньому продукті частка ІТ зменшилася на фоні зростання ВВП та становить 4,4%.
Наразі в Україні 2118 активних верифікованих ІТ-компаній. З них сервісних — половина: 47% — аутсорсингові, а ще 3% — аутстафінгові. Ще 31% компаній — продуктові, решта мають змішану бізнес-модель.
Загалом індустрія налічує 302 тисячі спеціалістів. З них 238 тисяч живуть і працюють в Україні. Найбільше в Україні IT-фахівців у віковій категорії від 26 до 35 років. Кількість ІТ-спеціалістів в Україні до 25 років зменшується. А середній вік фахівця дещо зріс — до 31,5 років. Значна частина спеціалістів, майже 68%, не мають дітей.
Нові офіси українські техкомпанії відкривають здебільшого за кордоном. Найпопулярнішим напрямком є Польща. Водночас 6% СЕО планують закрити офіс в Україні. 67,6% опитаних компаній мають у штаті мобілізованих спеціалістів.
Методологія
Під час дослідження опитали 7 000+ ІТ-спеціалістів та 400+ ІТ-компаній. Теоретична похибка не перевищувала 2,1%.
Дослідження не проводилось на тимчасово окупованих росією територіях та тих, де ведуться активні бойові дії.
- Поділитися: