В Угорщині взяли під варту одного з українців, обвинувачених у «шпигунстві»
Угорський суд ухвалив взяти під варту громадянина України Іштвана Голло, якого звинуватили у шпигунстві.
Про це пише Telex з посиланням на заяву Будапештського столичного суду.
Суд визнав обґрунтованою підозру щодо Голло — зокрема в тому, що він здійснював на території Угорщини діяльність, яка, у разі доведення, підпадає під статті про шпигунство та підготовку до зловживання продукцією військового призначення.
«З огляду на суспільну небезпечність зазначених злочинів, а також в інтересах забезпечення неупередженого ходу слідства суд вважає необхідним застосування запобіжного заходу», — йдеться в обґрунтуванні суду.
Там встановили, що чоловік переїхав до Угорщини ще в 1990-х роках, але йому відмовляли в наданні дозволу на постійне проживання нібито через відсутність доходу та кримінальні справи. Тому його перебування в Угорщині зараз є незаконним.
Взяття під варту в суді назвали незамінним заходом через ризик того, що Голло впливатиме на свідків.
Напередодні державний секретар з міжнародних комунікацій та речник з міжнародних питань Угорщини Золтан Ковач з посиланням на очільника фракції «Фідес» у парламенті Мате Кочиша розповів, що спецслужби країни виявили ще двох нібито «українських шпигунів».
Один з них — чинний депутат Закарпатської обласної ради від партії «Слуга народу» Роланд Цебер, а інший — Іштван Голло. Останній буцімто збирав дані, пов’язані з воєнними потребами України, збираі інформацію про угорську армію та енергетичну систему й мав безпосередній зв’язок із колишнім високопосадовцем угорської оборонної галузі.
Що передувало?
Уранці 9 травня СБУ оголосила, що вперше в історії викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Обох підозрюваних узяли під варту.
За даними слідства, вони збирали інформацію про військову захищеність Закарпаття, шукали вразливі місця в наземній і повітряній обороні регіону, а також вивчали суспільно-політичні погляди місцевих жителів. Зокрема, йдеться про сценарії їхньої поведінки, якщо на територію регіону зайдуть угорські війська.
Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав цю справу «пропагандою, до якої треба ставитися з обережністю». А згодом він заявив, що країна видворяє двох українських дипломатів, звинувативши їх у шпигунстві. У відповідь на дії Будапешта Україна вислала двох угорських дипломатів.
Згодом у Будапешті затримали українського ексдипломата, також звинувативши його у шпигунстві.
- Поділитися: