Генпрокурор Угорщини може подати у відставку. Мадяр натякнув на зв'язок із справою українського «золотого конвою»

Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що генеральний прокурор країни незабаром подасть у відставку.
Слова Мадяра цитує угорське видання HVG.
Під час розмови із журналістами прем’єр заявив, що генерального прокурора не потрібно усувати з посади на законодавчій підставі, адже він незабаром сам піде у відставку.
Представники угорських медіа уточнили, чи може це бути пов’язано зі справою про український «золотий конвой», на що Мадяр відповів: «Може бути пов’язано».
Затримання інкасаторів «Ощадбанку» в Угорщині
5 березня «Ощадбанк» повідомив, що два автомобілі його інкасаторської служби із сімома працівниками «були безпідставно затримані» в Угорщині. У машинах везли 40 мільйонів доларів, 35 мільйонів євро й 9 кілограмів золота.
Податкова й митна служби Угорщини заявили, що підставою для затримання сімох українців стала підозра у відмиванні грошей — операцію там назвали «Українським золотим конвоєм».
Водночас «Ощадбанк» запевнив, що вантаж було оформлено згідно з міжнародними правилами перевезень і чинними європейськими митними процедурами. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що «Угорщина фактично взяла заручників і викрала гроші».
Лише ввечері 6 березня Угорщина звільнила всіх сімох працівників «Ощадбанку», а 12 березня банку повернули два затримані інкасаторські авто — спершу без грошей та цінностей. Повернули їх уже після зміни влади в Угорщині.
У червні вийшло журналістське розслідування, у якому йшлося, що затримання інкасаторів «Ощадбанку», було особистим рішенням Орбана, який хотів помститися Україні за перебої з постачанням нафти через трубопровід «Дружба». Генеральна прокуратура Угорщини відкинула це.
- Поділитися:
