У Чехії хочуть повністю заборонити використовувати телефони у школах

У Чехії планують заборонити використання мобільних телефонів у школах. Обмеження можуть запровадити вже з вересня 2027 року.

Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, передає Reuters.

У законопроєкті йдеться, що телефони для школярів можуть заборонити не лише під час уроків, а й під час перерв. Їх використовуватимуть лише в окремих випадках — через здоров’я або в освітніх цілях за дозволу вчителів.

Як передає агентство, уряди інших країн уже запроваджують для дітей обмеження, що стосуються не лише мобільних телефонів, а й соціальних мереж. Так, смартфони у школах заборонили вже в Нідерландах, Південній Кореї та Італії через побоювання щодо впливу гаджетів на концентрацію уваги дитини та її поведінку. Це також зробили в Польщі.

Зазначається, що Австралія стала першою країною, що заборонила дітям доступ до соціальних мереж. Вже в червні цього року про свої плани оголосили в уряді Великої Британії — там хочуть обмежити соцмережі для підлітків віком до 16 років.

Ідеться, зокрема, про такі платформи як Snapchat, TikTok, YouTube, Instagram, Facebook та X.

Бабіш сказав, що уряд Чехії також розглядає таку можливість. Це можуть зробити задля зменшення негативного впливу соцмереж на психіку дітей.