росія може використати «зелених чоловічків» для провокацій проти країн Балтії — глава розвідки Польщі

Очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота заявив, що росія здатна продовжувати війну проти України ще кілька років, а для провокацій проти країн НАТО, зокрема держав Балтії, може використовувати так званих «зелених чоловічків».

Про це він сказав в інтерв’ю Rzeczpospolita.

За словами Шоти, росія бачить Польщу і країни НАТО як «перешкоду для досягнення імперських цілей». Він зазначив, що рф здатна продовжувати війну проти України ще декілька років і кремль готовий пожертвувати процвітанням суспільства, економіки та інвестицій, щоб оголосити закінчення війни як власну перемогу.

Раніше Guardian писав, що країни Східного флангу НАТО попередили про можливі російські провокації в Польщі або країнах Балтії. Тоді прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час саміту Східного флангу НАТО попередив про можливі провокації «упродовж наступних тижнів та місяців».

На тлі цього Шота зазначив, що росія може використовувати для провокацій так званих «зелених чоловічків» — військових без розпізнавальних знаків, яких росія перекидала у Крим та на Донбас для здійснення операцій перед окупацією.

«росія систематично зміщує “червоні лінії”, перевіряючи реакцію НАТО. Вартість таких провокацій для москви є низькою, а Альянс реагує переважно на політичному рівні, що спонукає до подальшої ескалації», — додав глава розвідки Польщі.

Він зазначив, що Польща «не залишиться пасивною» перед можливою російською агресією, а польська розвідка має інструменти для відсічі російським ударам, зокрема й кібератакам.