Трамп зустрівся з тимчасовим президентом Сирії: закликав налагодити відносини з Ізраїлем

Президент США Дональд Трамп зустрівся з тимчасовим главою Сирії Ахмадом аль-Шараа. Він закликав сирійського президента нормалізувати відносини з Ізраїлем та допомогти США перемогти «Ісламську державу».
Про це повідомляє Wall Street Journal.
Трамп зустрівся з аль-Шараа після того, як оголосив про скасування економічних санкцій проти Сирії у перший день своєї поїздки на Близький Схід.
Зустріч тривала 33 хвилини й стала першою між лідерами двох країн за 25 років.
За даними Білого дому, Трамп закликав аль-Шараа налагодити відносини з Ізраїлем, вигнати «всіх іноземних терористів» із Сирії та допомогти перемогти «Ісламську державу».
За словами Трампа, глава Сирії підтвердив свою відданість угоді про роз’єднання 1974 року з Ізраїлем. Після падіння режиму Башара аль-Асада Ізраїль заявив, що вважає цю угоду недійсною та почав військову операцію на території Сирії.
Пізніше, коли Трамп летів до Катару, журналісти запитали про зустріч з президентом Сирії. У відповідь він похвалив аль-Шараа.
«Молодий, привабливий чоловік. Міцний чоловік. Міцне минуле. Дуже сильне минуле. Боєць», — сказав Трамп, додавши, що аль-Шараа має «реальний шанс втриматися».
США запровадили перші санкції проти Сирії в 1979 році та посилили їх після того, як режим Башара аль-Асада придушив мирні протести у 2011 році.
Трамп пояснив, що рішення про скасування санкцій він ухвалив після обговорення з кронпринцем Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салманом та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Водночас WSJ зазначає, що повне перевантаження підходу США щодо Сирії потребуватиме схвалення Конгресу, а також може дезорієнтувати американську політику на Близькому Сході, де Вашингтон підтримує Ізраїль.
Ізраїльські аналітики заявили, що скасування санкцій проти Сирії без попередніх умов позбавляє Тель-Авів інструменту впливу, хоча й не перешкоджатиме військовим операціям Ізраїля на півдні Сирії, цитує видання.
Сам Трамп сказав, що для Ізраїля «дуже добре», що він має «такі стосунки» з країнами Близького Сходу.
- Поділитися: