Делегація рф почала розмову «нахрапом», висунувши максималістські вимоги — «РБК-Україна»

На зустрічі у Стамбулі російська делегація одразу висунула українській стороні низку максималістських вимог.
Про це пише «РБК-Україна» із посиланням на співрозмовників, «які обізнані про перебіг та зміст перемовин».
Йдеться про:
- ухвалення Україною нейтрального статусу;
- фактичну відмову України від пʼяти українських регіонів (в тому числі тих територій, які рф не контролює);
- вивід українських військ з цих територій;
- відмову від репарацій;
- «захист прав» російськомовних.
«Мединський прямо сказав: ми вимагаємо від вас вивести свої війська з території Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, де нам взагалі лишилось лише 2% території — і тільки тоді ми будемо говорити про припинення вогню та інші питання. Якщо ви це не зробите — ми можемо піти далі, і на Харків, і на Суми. А взагалі ми можемо з вами воювати вічно, до кінця», — переказує співрозмовник видання.
За даними «РБК-Україна», з усієї російської делегації виступали здебільшого Мединський та начальник головного управління генштабу рф (ГРУ) Костюков. Інші учасники з російського боку мовчали.
Делегація рф намагалась апелювати до умов, які висувались у Стамбулі у 2022 році, і проводити українцям «лекцій з історії». Вони змінили тон розмови після питання, які у них є повноваження для переговорів.
Раніше низка медіа з посиланням на українське дипломатичне джерело писали, що делегація росії на перемовинах з Україною у Стамбулі висунула «нереалістичні» вимоги, які «виходять далеко за межі того, що коли-небудь обговорювалося».
Що відомо про переговори?
16 травня у Стамбулі відбулися переговори делегацій України та росії. Групу українських представників очолив міністр оборони Рустем Умєров, оскільки зустрічі на рівні лідерів країн — президента Володимира Зеленського та глави рф володимира путіна — не відбулася.
Глава кремля замість себе відправив делегацію, яку очолив його помічник Володимир Мединський — ексміністр культури рф, відомий своїми пропагандистськими заявами щодо України.
Міністр закордонних справ Туреччини Гакан Фідан повідомив, що за підсумками зустрічі сторони домовились, зокрема:
- провести обмін полоненими «тисяча на тисячу»;
- обмінятись пропозиціями щодо припинення вогню в письмовому вигляді;
- «принципово» зустрітися знову.
Перед переговорами президент України Володимир Зеленський казав, що якщо на переговорах не зможуть погодити принаймні припинення вогню, то це буде «100-відсотковим підтвердженням того, що путін продовжує підривати дипломатію».
- Поділитися: