Незаконний видобуток граніту на 1,2 млрд грн. Правоохоронці оголосили підозру ліквідаторові на Кіровоградщині

Територія, де могли незаконного видобувати граніт
Територія, де могли незаконного видобувати гранітОфіс генерального прокурора

У Кіровоградській області розслідують одну з наймасштабніших за останні роки справ у сфері охорони надр. Правоохоронці повідомили про підозру арбітражному керівникові — ліквідаторові одного з місцевих підприємств у незаконному видобутку граніту.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За версією слідства, видобуток граніту тривав і після завершення дозволу на користування надрами — під виглядом ліквідації небезпечних ділянок кар'єру. У прокуратурі зазначили, що впродовж кількох років провели щонайменше 12 вибухових робіт, унаслідок яких незаконно видобули понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.

Експерти оцінили ймовірні збитки державі у понад 1 мільярд 255 мільйонів гривень, що є однією з наймасштабніших справ у сфері охорони надр у регіоні. Слідчі зібрали вже 74 томи матеріалів, відстеживши фінансову документацію та рух продукції.

Ліквідатору оголосили підозру за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України — порушення правил охорони або використання надр. Досудове розслідування триває.