На Закарпатті за гроші лікували «фантомних» пацієнтів. Виявилося, що в лікарні навіть не було таких апаратів — слідство

Правоохоронці повідомили про підозру чотирьом працівникам лікарні на Закарпатті
Правоохоронці повідомили про підозру чотирьом працівникам лікарні на ЗакарпаттіЗакарпатська обласна прокуратура

На Закарпатті правоохоронці заявили, що викрили схему привласнення бюджетних коштів у районній лікарні. Збитки державі оцінюють у понад 9,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

За версією слідства, схему організували на початку 2025 року. Завідувач відділення нібито створив окрему групу в месенджері, де керівництво контролювало виконання «плану» щодо кількості фейкових пацієнтів. За них держава виділяла додаткові кошти лікарні в межах Програми медичних гарантій.

Із січня до вересня 2025 року медики внесли до системи дані про понад 1200 «фантомних» хворих. У документах зазначалося, що вони, мовляв, проходили дороге лікування із застосуванням інвазивної штучної вентиляції легень (апарату ШВЛ).

«Фактично такі послуги нікому не надавалися. Ба більше, апарат у відділенні взагалі був відсутній», — кажуть у прокуратурі.

За даними правоохоронців, директор лікарні підписував неправдиві електронні звіти й надсилав їх до Національної служби здоров'я України. За це лікарня щомісяця отримувала додаткових близько 1 мільйона гривень із державного бюджету.

Підозри оголосили директорові лікарні, який також є депутатом Мукачівської районної ради, завідувачу одного з відділень і двом лікарям. Слідство триває.