Літня жінка постраждала після нічної атаки на Київ: вибухівка у дроні спрацювала із затримкою
Унаслідок нічної дронової атаки російських військ у Києві постраждала літня жінка, її госпіталізували.
Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.
Постраждалою виявилася літня мешканка Дарницького району Києва. За словами Кличка, жінка постраждала через те, що вибухова частина збитого дрона спрацювала із затримкою.
Нагадаємо, райадміністрації Києва повідомили, що в мікрорайоні Бортничі в Дарницькому районі пролунали вибухи відтермінованих касетних боєприпасів. Як зазначалося, вони могли бути розкидані під час нічної атаки дронів.
У ДСНС повідомили, що на місцях працюють групи піротехніків. Поліція обмежила доступ на територію, яка є потенційно небезпечною. Більше деталей про вибухівку поки не повідомляли.
Доповнено о 12:30. Глава КМВА Тимур Ткаченко повідомив про близько 10 вибухів в лісопарковій зоні Дарницького району. Також відомо про вибух на даху житлового будинку, внаслідок якого частково пошкоджено його покрівлю.
«Ймовірно, вибухають касетні боєприпаси, які росіяни розкинули із БпЛА, але сказати можна точно після проведення спеціальної експертизи з визначення походження цих вибухонебезпечних елементів», — написав він.
У квітні Міністерство внутрішніх справ попередило про таку тактику росіян: розкидати вибухонебезпечні предмети із безпілотників. Ризик таких скидів надзвичайно високий, зокрема через те, що час вибуху таких боєприпасів невідомий.
У МВС наголосили, що окупанти можуть застосовувати такі «подарунки» для ураження будь-якого регіону України.
Що робити, якщо побачили вибухівку?
Якщо ви знайшли підозрілий предмет, категорично забороняється:
- торкатися й пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні й чутливі до механічних, звукових впливів і нагрівання.
Повідомте про предмет правоохоронцям за номером 101, 102 чи 112.
Пам’ятайте: знешкоджувати вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені фахівці після виведення людей із небезпечної зони й виставлення оточення.
- Поділитися: