Голова Кабміну Аргентини заявив, що пішов у відставку «з чистою совістю». Його звинуватили у корупції

Голова Кабінету міністрів Аргентини Мануель Адорні подав у відставку. Напередодні його звинуватили у незаконному збагаченні.
Про це повідомляє Reuters.
Адорні призначили на посаду голови у листопаді 2025 року. Він, за даними агентства, є «близькою довіреною особою» президента Аргентини Хав'єра Мілея.
«Вперше з 10 грудня 2023 року я йду проти вашої волі. Я завершую цей розділ. Я йду мирно та спокійно, але, перш за все, з чистою совістю», — написав Мануель Адорні у своїй заяві про звільнення, яку він опублікував у соцмережах.
Посадовця критикували за низку дорогих поїздок з родиною. Ідеться про відпустку «першим класом» на острів Аруба на півдні Карибського моря під час Різдва, а також про приватний рейс до Уругваю під час карнавального сезону.
Адорні заявляв, що накопичив свої статки ще до того, як став очільником уряду. Він запевняє, що всі родинні поїздки оплатили за власні кошти.
«Я не скоїв жодного злочину, і я збираюся довести це в суді», — заявив Адорні.
Невдовзі посадовець визнав, що мав незадекларовані гроші, «як і всі аргентинці». Проте додав, що виправив декларації за 2023 та 2024 роки, щоб відобразити близько півмільйона незадекларованих доларів.
Сам Мілей заявляв, що «Адорні ні за що не піде» з посади, а також, що він «не збирається звільняти невинну людину». Як передає агентство, останніми тижнями президент Аргентини частково втратив рейтинги через звинувачення уряду в корупції. За даними опитування Opina Argentina, наразі до Мілея позитивно ставляться 39% виборців.
- Поділитися:
