У першому за п’ять років Віденському балу в Києві взяли участь ветерани

У Києві вперше за п’ять років відбувся благодійний Віденський бал. У ньому взяли участь ветерани російсько-української війни.
Про це hromadske розповіли організатори заходу.
За словами організаторів, вони мали за мету зібрати кошти для благодійних дитячих проєктів та провести культурну дипломатію. Окрім того, хотіли наголосити на важливості реінтеграції захисників і захисниць.
«Коли суспільство бачить ветеранів у такому контексті, це допомагає змінити часто стереотипне уявлення про них, показуючи їх як активних учасників культурного життя», — пояснила очільниця Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.
Ветеранка Юлія Кіріллова погодилася, що завдяки подібним заходам суспільство може побачити, наскільки ветерани є різними.
«Сучасні ветерани — це чоловіки й жінки, музиканти і юристи в цивільному житті. Сучасні ветерани — це зріз нашого суспільства, і люди мають це усвідомити», — підкреслила Кіріллова.
Ольга Бенда, ветеранка з інвалідністю, взяла участь у Віденському балу, щоб подолати суспільні стереотипи.
«Культурні заходи дозволяють нам демонструвати, що інвалідність не обмежує наші здібності взаємодіяти та робити внесок у культурне життя. Танці на Віденському балу, зокрема, стають символом нашої непереможності та витривалості», — розповіла вона.
У 2019 році Бенда на протезі ноги подолала дистанцію марафону морської піхоти Marine Corps Marathon.
Загалом вальсували 16 пар дебютантів та 48 дорослих пар. Молодший сержант Збройних сил України Мойсей Бондаренко виконав шедеври світової музичної класики. Він мобілізувався ще в лютому 2022 року. Нині є музикантом оркестру 59 бригади.

У межах балу також відбувся благодійний аукціон, під час якого зібрали 1 мільйонів гривень для дитячого пригодницького табору «Строкаті Єноти», благодійної організації «СОС Дитячі Містечка в Україні» та благодійного фонду «Коло».
Табір «Строкаті Єноти» для дітей від 8 до 18 років заснував ветеран Олександр Чуб. У лютому 2022 року він та його товариші, серед яких був загиблий на війні поет Максим Кривцов, вирушили на фронт.
Як наголосив військовослужбовець Третьої штурмової бригади та амбасадор Українського ветеранського фонду Тимур Леон: «Війна в Україні забирає у дітей дитинство. Величезна кількість дітей пережили жахіття обстрілів, руйнувань, біженства та втрат».
Більше про Віденські бали
Такий захід започатковано в ХІХ столітті. Протягом трьох століть урочиста подія дещо видозмінювалася, проте основна функція — танці й налагодження неформальних зв’язків — зберігається і до сьогодні.
Після перерв проведення заходу відновили після Другої світової війни, у 1956 році. Зараз бал проводять у різних країнах, проте завжди із соціальною метою, яка покликана розв’язати локальні чи глобальні проблеми.
Віденські бали занесені до списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини Австрії.
- Поділитися: