У лелек-«стримерів» Грицька та Одарки з Полтавщини з’явилися пташенята — нацпарк

У лелек-«стримерів» Грицька та Одарки з Полтавщини з’явилися пташенята — нацпарк

Національний природний парк «Пирятинський» у Полтавській області цілодобово транслює життя лелек Грицька та Одарки — птахи стали своєрідними інтернет-зірками. На Великодні свята пара стала батьками.

Про це розповіли в парку.

Трансляцію з гнізда лелек ведуть із села Леляки в Пирятинській громаді. Кожен охочий може в будь-який момент подивитися, як живуть птахи. YouTube-канал лелеки Грицька має вже 34,7 тисячі підписників. А в соцмережах пара Грицька та Одарки стала джерелом мемів.

Однак трансляцію проводять не лише для розваги глядачів — спостереження використовують для своїх робіт науковці з кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який є науковим куратором парку.

Як пише «Суспільне», відеокамеру біля гнізда мали встановити ще у 2021 році, але проєкт відклали через початок повномасштабного вторгнення росії. Тоді прилади для спостереження, які на той момент перебували на Харківщині, працівник парку приховав у погребі. Їх дістали після звільнення території.

У травні 2023 року трансляцію розпочали на каналі парку «Пирятинський», але в червні призупинили через вимогу СБУ — на відео було видно частину автотраси. Після цього кут огляду змінили та відновили трансляцію 10 березня 2024-го на каналі «Лелека Грицько».

Сам Грицько — рекордсмен парку «Пирятинський». За два гніздові сезони 2022 та 2023 років вони з Одаркою виховали 9 пташенят. 

«Це взагалі унікальне явище, оскільки, як правило, родина лелек виховує 2-3 дітей на рік. Одним із важливих факторів цього успіху стало сінокосіння на луках навколо Леляків. Корови отримують сіно з природних луків національного парку, а лелеки мають зручні кормові угіддя для збирання поживи своїм пташенятам», — розповіли представники нацпарку.

У 2022 році, під час осіннього буревію, гніздо Грицька не витримало і впало. Але команда ініціаторів встановила штучну платформу та відновила гніздо.

Наразі Грицько та Одарка прийняли нове потомство — у них вилупилося вже троє пташенят. У нацпарку розповіли, як глядачам розрізняти батьків-лелек: Грицько трохи більший, має «розкішне жабо» та товсті яскраві ноги; Одарка — більш тендітна і з тонкими рожевими ногами, ліворуч на чорному пірʼї має білу цяточку.

«Спостерігайте за життям лелек білих та отримуйте позитивні емоції — їх так нині не вистачає українцям! Чекаємо народження наступного нащадка Грицька та Одарки», — зазначили представники парку.