«Найменша підтримка»: в аеропортах Європи до Дня Незалежності покажуть подяку українців за солідарність
У 20 аеропортах Європи до 33-ї річниці Дня Незалежності на цифрових екранах транслюватимуть повідомлення солідарності від європейців і вдячність українців у відповідь. Як кажуть організатори, кампанія «Найменша підтримка» покликана показати, що прояви допомоги, які можуть здатися незначними, усе одно мають вплив.
Про це повідомив Український інститут.
«Українці помічають навіть те, що може здатися найменшим виявом уваги: добрі слова, пости солідарності в соціальних мережах чи український прапор у вікні. Український інститут зробив ці значущі дії помітними», — зауважила керівниця відділу комунікацій Українського інституту Ксенія Калина.
Таку акцію можна побачити у Лондоні, Мюнхені, Дюссельдорфі, Римі, Мілані, Мадриді, Празі, Ризі, Таллінні та аеропортах інших міст.
Ще одним елементом кампанії є мініатюрні газети — видання кишенькового формату, які прирівнюють справжні дописи європейців до газетних шпальт. Так організатори хочуть підкреслити, як навіть те, що може здатися незначним, є великою підтримкою для України. Маленькі «газетні кіоски» розповсюджують у людних кафе та місцевих бізнесах.
Кампанія продовжиться 24 серпня на масових акціях у європейських містах — там розгорнуть десятиметрові стрічки-банери з твітами підтримки від європейців та словами подяки від України. Вони стануть символами солідарності Європи з Україною.
Окрім того, 24 серпня у мадридському аеропорті Мадрид-Барахас імені Адольфо Суареса стартує виставка, присвячена історії іспанця, який написав допис на підтримку України й розпочав ланцюгову реакцію підтримки.
«Ця історія української вдячності, яка шириться Європою у величезній хвилі дописів, вподобань, візуальних роликів та мітингів, висвітлить важливість маленьких зусиль, які можуть привести до великих змін», — заявили в Українському інституті.
Аеропорти, у яких відбуватиметься кампанія, можна переглянути тут.
Про Український інститут
Український інститут — це державна установа при Міністерстві закордонних справ, заснована у 2018 році. Місія Інституту полягає у зміцненні позицій України на міжнародній арені засобами культурної дипломатії.
За п’ять років своєї діяльності Інститут реалізував 430 культурних проєктів у 87 країнах світу. Установа має представництва у Берліні та Парижі. Однією зі стратегічних цілей Інституту є розширення поля використання української мови у світі.
Нині ведеться підготовка до організації курсів вивчення української мови як іноземної на базі представництв Інституту за кордоном.
У Мінреінтеграції вважають, що діяльність Українського інституту за кордоном має бути посилена. Зокрема, міністерка Ірини Верещук наголосила на необхідності відкриття філії Інституту в Польщі, оскільки саме там шукають тимчасовий захист чи не найбільше українців. Такі перемовини з Польщею вже ведуть.
- Поділитися: