Китай припинить віддавати своїх дітей на усиновлення за кордон
Китай припинить програму з усиновлення своїх дітей за кордоном, адже тепер Пекін бореться з падінням народжуваності у країні.
Про це пише CNN.
Від початку 1990-х років Китай відправив десятки тисяч усиновлених дітей за кордон, з яких приблизно половина прибула до США. Це сталося на тлі політики «однієї дитини», яка змушувала багато сімей відмовлятися від своїх нащадків, особливо від дівчаток і немовлят з інвалідністю.
Однак тепер уряд Китаю офіційно припинить програму, адже чиновники намагаються зупинити різке зниження народжуваності в країні та запобігти загрозливій демографічній кризі.
Тож китайських дітей більше не відправлятимуть за кордон для усиновлення. Єдиним винятком будуть іноземці, які усиновлюють дітей або пасинків кровних родичів у Китаї.
На тлі цю цього посольство США в Пекіні вимагає від Міністерства цивільних справ Китаю письмових роз’яснень щодо нової директиви, оскільки чимало американських сімей вже подали заяви й очікували їхнього розгляду.
Під час розмови з американськими дипломатами в Китаї Пекін заявив, що не продовжуватиме розгляду справ на жодному етапі, окрім тих, на які поширюється виняток.
За даними міжнародної організації China's Children International, створеної китайськими усиновленими, понад 160 000 китайських дітей усиновили сім’ї по всьому світу з того часу, як Китай офіційно почав таку практику у 1992 році.
За даними Державного департаменту США, між 1999 і 2023 роками американські батьки усиновили 82 674 дитини з Китаю, що становить 29% усіх усиновлень США за кордоном.
Китай призупинив міжнародне усиновлення у 2020 році під час пандемії коронавірусу, аби убезпечити дітей.
Політика «Одна сім'я — одна дитина»
З 1970-х років Китай дотримувався суворої політики в демографічній галузі, щоб скоротити кількість населення. Правило «однієї дитини», зокрема, призвело до диспропорції у статевому складі — більшість батьків прагнули мати сина.
У 2016 році в Китаї політику «Одна сім'я — одна дитина» скасували. Протягом останніх років дії правила воно поширювалося лише на третину населення. Двох дітей, наприклад, було дозволено мати представникам етнічних меншин, єдиним дітям у своїх батьків, а також сім'ям, які проживають в сільській місцевості, якщо їхня перша дитина — дівчинка.
- Поділитися: