Промо

Як обрати бойлер, аби купатися в ванній та не переплачувати за електроенергію?

Як обрати якісний бойлер
hromadske

Бойлер дає автономію і незалежність від сезонних відключень гарячої води або ж її повної відсутності в деяких містах. А проте подекуди водонагрівача може не вистачати для комфортного приймання ванни або душу. В деяких випадках бойлер підвищує витрати електроенергії. 

У цьому матеріалі ми розкажемо, як обрати бойлер, врахувавши усі фактори, та забезпечити водою власний будинок, квартиру чи офіс. 

Чим бойлер відрізняється від газового котла?

Бойлер має накопичувальний бак, в якому постійно є вода. Ви вказуєте потрібну температуру, й автоматика цілодобово її підтримує. Натомість газовий котел готує гарячу воду лише тоді, коли ви відкриваєте кран. За відсутності електроенергії котел не зможе підготувати гарячу воду, адже живлення потребують деякі компоненти, такі як циркулярний насос або вентилятор. Перевага бойлера полягає в тому, що ви зможете скористатися гарячою водою, яка є в баку.

Як обрати бойлер?

  1. Визначте необхідний обсяг бака. Одній людині буде достатньо до 50 літрів, такий обсяг дозволить економити електроенергію. Моделі на 80 літрів підходять для невеликих сімей на 2–3 людини, цього буде достатньо, аби приготувати їсти, помити посуд та прийняти душ. Для великих сімей потрібний обсяг 90–120 і більше літрів, що дасть змогу не тільки обслужити всіх, але і прийняти ванну. Для офісу буде достатньо невеликого бойлера на 15–20 літрів. 
  2. Оберіть оптимальну потужність. Бойлери обсягом до 30 літрів мають потужність від 1 до 1,5 кВт, при обсягу 50–80 літрів — від 1,6 до 2 кВт, а обсяг 100–150 літрів — від 2,1 до 3 кВт. Час нагріву залежить від потужності, наприклад, бойлери до 30 літрів нагріваються за 1–1,5 години, 50 літрів — 2 години,  а 120 літрів — близько 4 годин. Отже, чим більший обсяг, тим вища і потужність, а це збільшує витрати електроенергії.
  3. Оберіть тип ТЕНа. ТЕН (трубчатий електричний нагрівач) — основа нагріву води. ТЕНи бувають сухими (закриті у колбі та не мають контакту з водою) та мокрими (контактують з водою). Сухі ТЕНи витривалі, швидше за все вам не потрібно буде його замінювати впродовж всього терміну експлуатації бойлера. Через контакт з водою на поверхні «мокрих» ТЕНів накопичується накип. Через деякий час вода не буде нагріватись до потрібної температури, а розхід електроенергії збільшиться. Інколи такі ТЕНи тріскають, від чого вода починає бити током, адже вона є хорошим провідником. 
  4. Визначте необхідну кількість ТЕНів. Бойлери оснащуються 1–3 нагрівачами. Найчастіше одного достатньо, але якщо бойлер в сім’ї буде часто використовуватися, то краще обрати 2–3. 
  5. Зверніть увагу на максимальну температуру. В деяких бойлерах встановлені ТЕНи невеликої потужності до 1,5 кВт, що дозволяє нагріти воду лише до 65 градусів. Для прийняття ванни цього може бути недостатньо. Більшість бойлерів мають максимальний нагрів на рівні 75–80 градусів, що дозволяє використовувати його більш комфортно. 
  6. Зважте, чи потрібна функція розумного контролю. Маючи таку функцію, бойлер автоматично вивчає час користування у вашій сім’ї, після чого він буде активуватися лише тоді, коли це потрібно. Таким чином вдасться економити до 20% електроенергії.

Як подовжити життя бойлера?

  • Рекомендуємо встановити середній діапазон температури. За таких умов виходить комфортна вода для купання та миття посуду, а кількість накипу мінімальна. 
  • Пристрій повинен завжди бути ввімкненим для підтримки температури. Якщо бойлер вимикати, то вода охолоджується і повторний нагрів додатково витрачає електроенергію. 
  • Час від часу проводьте чистку бака. Забруднення впливає на час нагріву води, запах та робить її жовтою. Також збільшуються витрати електроенергії, адже вся потужність витрачається на нагрівання накипу.

Партнерський матеріал опубліковано на правах реклами.