«Застати його — велика удача». На території Чорнобильського заповідника помітили здичавіле стадо корів

На території Чорнобильського заповідника відстежили стадо здичавілих корів, які ховаються від людей. Його ватажок навесні боровся з ведмедем і вже відновився після травм.
Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Як зазначається, улітку відстежити тварин дуже складно, адже в лісі вдосталь корму, тому вони не прив’язані до певних місць і майже безшумно пересуваються знайомою територією.
«Варто лише наблизитися — і стадо миттєво розчиняється серед дерев, залишаючись непоміченим навіть для досвідченого слідопита», — кажуть у заповіднику.
Там зазначили, що найважливіше для стада зараз — зберегти молоде покоління. Здичавілі корови особливо обережні, адже на початку весни у стаді народилося теля, яке вже «впевнено тримається біля дорослих і щодня навчається всіх тонкощів життя в дикій природі».
У Чорнобильському заповіднику також заявили, що ватажок стада — його назвали Рябком — узимку захищав череду від вовків, а навесні зазнав травм у сутичці з ведмедем. Утім, Рябко вже повністю відновився.
«Сьогодні він знову впевнено виконує роль охоронця: поки дорослі тварини швидко відводили теля в безпечне місце, Рябко залишався на сторожі, готовий у будь-яку мить стати на захист своєї родини», — йдеться в повідомленні заповідника.
- Поділитися:
