Розробник ChatGPT звинуватив китайську DeepSeek у крадіжці інтелектуальної власності (ДОПОВНЕНО)

Один із розробників ChatGPT заявив, що має докази, що китайський стартап DeepSeek використовував моделі компанії OpenAI для навчання свого ШІ.

Про це пише Financial Times.

Розробник ChatGPT розповів виданню, що бачив деякі докази «дистиляції». Він підозрює, що вони походять від DeepSeek. Цю техніку розробники використовують для отримання кращої продуктивності на менших моделях шляхом використання результатів більших, потужніших. Це дозволяє їм досягати подібних результатів у конкретних завданнях за набагато менших витрат.

Дистиляція є звичайною практикою в галузі, але занепокоєння полягало в тому, що DeepSeek може робити це для створення власної конкурентної моделі, що є порушенням умов обслуговування OpenAI.

У правилах зазначається, що користувачі не можуть «копіювати» жодні з сервісів компанії або «використовувати результати для розробки моделей, які конкурують з OpenAI».

«Проблема полягає в тому, коли ви [виймаєте це з платформи], щоб створити власну модель для власних цілей», — сказав співрозмовник FT, наближений до OpenAI.

Компанія OpenAI відмовилася від подальших коментарів або надати деталі своїх доказів.

Доповнено. Bloomberg із посиланням на джерела пише, що OpenAI разом із Microsoft проводить розслідування.

Як зазначається, дослідники з питань безпеки Microsoft ще восени спостерігали викрадення великої кількості даних за допомогою програмного інтерфейсу OpenAI. За даними видання, причетні фігуранти можуть бути пов’язані з DeepSeek.

Що за DeepSeek?

Китайський стартап DeepSeek нещодавно випустив власну модель штучного інтелекту DeepSeek-R1, яка, як стверджується, працює нарівні з ChatGPT, але є «економічно ефективнішою» у використанні дорогих чипів Nvidia.

Через цікавість до такої заяви DeepSeek потрапив у Google-тренди, а також став № 1 серед безплатних застосунків в Apple Store у США, Великій Британії та Китаї. Деякі оглядачі були стурбовані тим, як китайський стартап міг наздогнати американські компанії за незначну ціну.

DeepSeek викликав паніку на біржовому ринку: 27 січня фʼючерси на електронній фондовій біржі Nasdaq 100 впали майже на 2,5%, контракти на S&P 500 подешевшали на 1,4%. Акції американської технологічної компанії Nvidia впали на 17%.

За даними ЗМІ, компанію DeepSeek заснував у 2023 році Лян Веньфен у Ханчжоу. 40-річний підприємець, випускник інформаційної та електронної інженерії, також заснував хедж-фонд, який підтримував DeepSeek. Нещодавно його бачили на зустрічі між галузевими експертами та прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном.