Microsoft планує остаточно закрити Skype у травні 2025 року (ДОПОВНЕНО)

Ілюстративне фото. Логотип Skype
Ілюстративне фото. Логотип Skype

Microsoft може закрити месенджер Skype у травні 2025 року. Користувачів планують перевести на іншу платформу — Teams.

Про це пише портал XDA Developers, який спеціалізується на розробці програмного забезпечення.

Доповнено о 18.20. Президент відділу додатків та платформ для спільної роботи в Microsoft Джефф Тіпер у інтерв’ю CNBC підтвердив, що 5 травня цього року програма Skype припинить свою роботу.

«За ці роки ми багато чому навчилися у Skype, і ми це передали в Teams. Але ми відчули, що зараз настав час, тому що це буде простішим для ринку, для нашої клієнтської бази, і ми зможемо запропонувати більше інновацій, просто зосередившись на Teams», — сказав він.

За даними порталу, інформація про потенційне припинення роботи Skype з'явилася в його версії для розробників. Там також вказано, що заміною Skype має стати Teams.  

Крім того, в останній версії попереднього перегляду Skype для Windows є повідомлення, у якому йдеться про закриття месенджера. Користувачів закликають переходити спілкуватися до Teams.

«З травня Skype більше не буде доступним. Продовжуйте телефонувати та спілкуватися в Teams», — повідомляють користувачам. Після цього вказують, що певна кількість «ваших друзів уже перейшла на Teams безплатно».

Teams — це корпоративний месенджер. Microsoft запустила цю платформу для співпраці ще у 2017 році. Teams є одним із найпопулярніших у своєму сегменті, його вважають єдиним конкурентом для Slack.

Більше про Skype

Skype вперше запустили ще у 2003 році. Компанія Microsoft придбала його у 2011 році. Через кілька років після цього вона припинила роботу деяких зі своїх внутрішніх комунікаційних продуктів, як-от Windows Live Messenger, а потім, у 2015 році, фірма спробувала інтегрувати Skype у Windows 10.

Skype не зміг конкурувати з іншими сервісами, як-от FaceTime, чи аналогами від Google. Станом на початок 2025 року Skype не входив навіть до десятки найпопулярніших месенджерів. За даними порталу EnterpriseAppsToday, він має лише 40 млн активних користувачів на місяць проти 850 млн у SnapChat, 950 млн у Telegram та 2 млрд у WhatsApp.