У Лукашенка заявили про першу з 2022 року розмову з Макроном (ДОПОВНЕНО)

24 травня відбулася телефонна розмова між самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком та президентом Франції Емманюелем Макроном.
Про це заявили в пресслужбі Лукашенка та пише білоруська служба «Радіо Свобода».
За твердженням Мінська, розмову ініціювала французька сторона, тоді як Єлисейський палац наразі офіційно не прокоментував дзвінок.
У Лукашенка заявили, що голови держав обговорили «регіональні проблеми», а також відносини Білорусі з Європейським Союзом та Францією зокрема. Інших офіційних подробиць Мінськ не надає.
Доповнено о 20:05. У Єлисейському палаці поки не коментували розмову. Водночас французький телеканал TF1 з посиланням власні джерела повідомляє, що президент Франції під час розмови «наголосив на ризиках для Білорусі, пов'язаних із можливим втягуванням в агресивну війну росії проти України».
«Він також закликав Олександра Лукашенка зробити необхідні кроки для покращення відносин між Білоруссю та Європою», — додав співрозмовник журналістів.
Білоруська служба «Радіо Свобода» пише, що експерти та спостерігачі називають дзвінок Макрона «сигналом тривоги«.
Попередні прямі контакти телефоном між Макроном і Лукашенком відбулися 20 і 26 лютого 2022 року — напередодні та одразу після російського повномасштабного вторгнення.
Серед іншого, у лютому 2022 року на Заході виникло серйозне занепокоєння, що Лукашенко під тиском кремля вирішить безпосередньо залучити білоруську армію до війни. Також ЄС був стурбований можливістю розміщення російської ядерної зброї в Білорусі.
Зростання загроз із Білорусі
У квітні президент Володимир Зеленський повідомляв, що в прикордонні Білорусі відбувається розбудова доріг до території України й налагодження артилерійських позицій. А на початку травня глава держави заявляв про «специфічну активність» з боку Білорусі біля кордону України.
Пізніше українська розвідка попередила, що російська сторона намагається долучити Білорусь до нових агресивних операцій — «або в напрямку України, або однієї з країн НАТО».
18 травня Міністерство оборони Білорусі повідомило про військові навчання за участі армії рф, на яких підрозділи нібито тренуватимуть бойове застосування ядерної зброї.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що можливі наступальні операції з боку Білорусі є цілком реальними.
- Поділитися:
