WP повідомило, чому Трамп вирішив звільнити радника з нацбезпеки Волца

Колишній радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц
Колишній радник президента США з питань національної безпеки Майк ВолцKevin Dietsch / Getty Images

Рішення президента Дональда Трампа звільнити свого радника з національної безпеки Майкла Волца було результатом «поступового накопичення розчарування» його діями, пов’язаними з політикою щодо Ірану.

Про це пише Washington Post з посиланням на джерела.

Видання вказує, що доля Волца була вирішена після того, як він додав головного редактора журналу Atlantic Джеффрі Ґолдберга до закритого чату в Signal.

Високопосадовці та радники Трампа розповіли журналістам, що з самого початку роботи в адміністрації Волц конфліктував з іншими високопосадовцями, зокрема щодо того, чи слід застосувати військову силу проти Ірану.

За словами двох джерел, Волц також засмутив Трампа після візиту прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу до Овального кабінету на початку лютого, коли радник з національної безпеки, ймовірно, поділяв переконання ізраїльського лідера, що настав час завдати удару по Ірану.

Як зауважили співрозмовники, Волц, вочевидь, активно координував з Нетаньягу військові дії проти Ірану напередодні зустрічі між ізраїльським лідером та Трампом в Овальному кабінеті.

За словами одного з джерел, Волц «хотів спрямувати політику США в напрямку, який не влаштовував Трампа». План полягав у тому, щоб США більше не намагалися знайти дипломатичне рішення.

«Це дійшло до Трампа, і президент був цим незадоволений», — сказав співрозмовник видання.

1 травня президент США Дональд Трамп підтвердив звільнення Майка Волца з посади радника з національної безпеки. Він стане постійним представником США при ООН. Тим часом посаду радника з нацбезпеки обійматиме державний секретар Марко Рубіо.

Більше про Майка Волца

Майк Волц — колишній офіцер спецпідрозділу армії США та конгресмен. Обіймав посаду радника президента Дональда Трампа з національної безпеки з січня по травень 2025 року.

У Конгресі він став відомим завдяки своїм войовничим поглядам на зовнішню політику, виступаючи за рішучу позицію проти Ірану та Китаю.

Волц відкрито підтримував Трампа протягом минулих років, а у травні 2024 року був одним із небагатьох законодавців США, хто прийшов на судове слухання у справі Трампа щодо «грошей за мовчанку». Колишнього президента США Джо Байдена Волц критикував, зокрема за виведення військ з Афганістану у 2021 році.

Щодо України Волц поступово змінив свою думку. У 2022 році він закликав адміністрацію президента Байдена надати Києву більше зброї. Але згодом стверджував, що «ера порожніх чеків для України від Конгресу закінчилася».

Під час перебування на посаді радника з нацбезпеки Волц потрапив у скандал з витоком даних із месенджера Signal, додавши журналіста в груповий чат.

Волц разом із державним секретарем Марко Рубіо та спеціальним посланцем президента США на Близькому Сході Стівом Віткоффом брав участь у переговорах з росією щодо завершення війни.