Держдеп може запровадити перевірку соцмереж іноземців, які хочуть навчатися у США — Politico

Ілюстративне фото. Студенти Гарвардського університету
Ілюстративне фото. Студенти Гарвардського університетуFacebook / Harvard University

У США розглядають можливість запровадити заходи з перевірки соціальних мереж тих іноземців, які подають заявки на навчання в американських університетах.

Про це пише Politico, яке отримало в розпорядження телеграму Державного департаменту, підписану державним секретарем Марком Рубіо.

Раніше адміністрація президента Дональда Трампа вже запроваджувала деякі вимоги щодо перевірки соціальних мереж, але вони стосувалися переважно тих студентів, які могли брати участь у протестах проти дій Ізраїлю в Секторі Гази.

Тепер же ці вимоги можуть розширити на всіх іноземців, які подають заявки на навчання у США. Посольствам і консульським відділам США наказали призупинити призначення нових співбесід для тих, хто подав заявки на отримання студентських віз, до отримання «подальших вказівок» найближчими днями.

У телеграмі Держдепу конкретно не вказують, що саме охоплюватиме майбутня перевірка, але, як пише Politico, там є натяки на укази Трампа, спрямовані на запобігання проникненню терористів та боротьбу з антисемітизмом.

Якщо таку перевірку все ж упровадять, це може суттєво уповільнити обробку студентських віз і зашкодити багатьом університетам, яким іноземні студенти приносять значні кошти.

Нагадаємо, нещодавно адміністрація Трампа скасувала право Гарвардського університету на зарахування іноземних студентів. Тепер студенти з інших країн мають перевестися до інших закладів освіти, інакше втратять свій легальний статус.

Це сталося після того, як університет відмовився надати інформацію, яку вимагали про деяких іноземних студентів, а також продовжило протистояння Трампа з університетом останніми місяцями.

Так, ще у квітні Гарвард вирішив судитися з адміністрацією американського президента через замороження фінансування вишу на 2,2 мільярда доларів.

А 20 травня стало відомо, що Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб США припинило надання університету федеральних грантів на суму 60 мільйонів доларів, бо заклад нібито не зміг протидіяти антисемітським домаганням та етнічній дискримінації.