Країн, які підтримали комюніке з Саміту миру, поменшало. Що сталося?

Глобальний саміт миру у Швейцарії
Глобальний саміт миру у ШвейцаріїОфіс президента

Уряд Швейцарії оприлюднив перелік 78 країн-учасників Глобального саміту миру, які підтримали спільне комюніке. Раніше було відомо, що документ підтримали 80 країн.

Список зʼявився на сайті швейцарського уряду.   

Тепер у ньому немає Іраку та Йорданії. Як передає «Суспільне», раніше стало відомо, що обидві країни відкликали свої підписи. Також серед тих, хто не підписав документ, — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ.

Серед підписантів є не лише країни, а й чотири організації: Рада Європи, Єврокомісія, Єврорада та Європарламент.

В Офісі президента пояснювали, що спільне комюніке саміту у Швейцарії залишать відкритим, щоб інші країни, які не приїхали на конференцію, змогли долучитися пізніше.

У тексті підсумкової декларації, зокрема, йдеться про контроль України та МАГАТЕ над окупованою росіянами Запорізькою атомною електростанцією, доступ до морських портів Чорного та Азовського морів та звільнення полонених шляхом повного обміну.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилися 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак допускав участь росії у Глобальному саміті миру, однак не на першій зустрічі. А президент Володимир Зеленський розповідав, що росія готувалася зірвати конференцію.