В Україні відкриють лабораторію для визначення якості турнікетів

Міністр оборони України Рустем Умєров під час виступу на медичному Конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя, 27 липня 2024 року
Міністр оборони України Рустем Умєров під час виступу на медичному Конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя, 27 липня 2024 рокуСкриншот

В Україні відкриють спеціальну лабораторію, яка буде здійснювати перевірку і сертифікацію турнікетів.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров під час виступу на медичному Конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя.

Міністр наголосив, що це дозволить «гарантувати високу якість і надійність цих важливих медичних засобів».

Умєров відзвітував, що наразі на складах є 500 тисяч аптечок та 500 тисяч турнікетів, ще 300 тисяч аптечок готують для постачання.

Нагадаємо, минулого року Умєров підписав наказ про створення у відомстві медичного департаменту — це, серед іншого, мало дозволити провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів. Міністерство пояснювало: у Збройних силах України є затверджений перелік складових бойової аптечки, проте немає процедури й технічних засобів для того, щоб визначати їхню якість.

Наразі ЗСУ, як і армії більшості країн НАТО, у наданні першої допомоги пораненим користуються рекомендаціями ТССС (Tactical Combat Casualty Care). А от вміст військових аптечок для надання першої медичної допомоги кожна країна НАТО затверджує на власний розсуд.

Що ще реформують?

Умєров розповів, що в Україні розгорнуть медичну електронну систему про шлях пораненого військового. Також, за словами міністра, урядовці:

  • спростили списання медичного майна в підрозділах;
  • створили мережу медичної інформаційної системи у шпиталях, що значно підвищує оперативність та точність медданих; її розширять на військову ланку;
  • запровадили вертикаль управління медициною — Міноборони налагодило співпрацю з МОЗ щодо єдиного медичного простору, затвердили опцію домедичної та догоспітальної допомоги;
  • розв'язали проблему з медиками на немедичних посадах завдяки указу президента;
  • створили Управління психологічного забезпечення та визначили підрозділи, які відповідають за реінтеграційні заходи.

У планах — підвищити стандарти підготовки бійців з військової медицини; впровадження «рольової моделі» для медпунктів 1 і 2 рівнів; створення координаційного центру, який буде відповідати за управління медресурсами Міноборони тощо.