Україна та Маврикій уклали угоду про безвіз

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори зі своїм колегою з Маврикію Манішем Гобіном у столиці африканської країни Порт-Луї. Зокрема, вони підписали угоду про безвіз.
Про це повідомило українське МЗС.
У відомстві очікують, що угода насамперед сприятиме поїздкам маврикійських інвесторів і бізнесменів до України для пошуку нових можливостей роботи. А от уже після завершення війни угода посприяє збільшенню кількості українських туристів на Маврикії. Угода набуде чинності після завершення внутрішніх процедур в обох державах.
Це був перший візит міністра закордонних справ України до Маврикію з часу встановлення двосторонніх відносин у 1992 році.
На зустрічі Кулеба висловив вдячність Маврикію за послідовну підтримку України, зокрема щодо голосування за важливі резолюції в Генасамблеї ООН та нещодавнє приєднання до підсумкового комюніке Саміту миру.
Він також детально розʼяснив логіку подальших кроків України на шляху до другого саміту й закликав Маврикій узяти активну участь у впровадженні «формули миру». Зі свого боку Гобін запевнив у готовності його держави допомагати Києву в залученні більшої кількості країн Африки до відновлення справедливого і тривалого миру.
Бізнес, відновлення та співпраця: про що ще говорили міністри?
Глави МЗС детально обговорили поглиблення звʼязків України з країнами Африки, розвиток відносин з Африканським Союзом і перспективи тристоронньої торговельної та інвестиційної співпраці України, Маврикію та окремих африканських країн.
Міністри домовилися про подальші кроки в підготовці до укладення:
- угоди про взаємне просування та захист інвестицій;
- угоди про уникнення подвійного оподаткування, які значно пожвавлять економічну й торговельну співпрацю, сприятимуть залученню інвестицій в Україну та її відновленню.
Серед іншого, Кулеба та Гобін обговорили розвиток торгівлі й інвестицій між Україною та Маврикієм, який є однією з найуспішніших економік Африки з найвищим ВВП за паритетом купівельної спроможності, посідає перше місце серед африканських країн у Всесвітньому рейтингу глобальної конкуренції Світового банку та 13-те місце у світі за легкістю ведення бізнесу.
Міністри також домовилися про розширення співпраці між Сумським державним університетом і маврикійською Вайтфілд Бізнес-Школою.
Глава української дипломатії особливо привітав зацікавленість маврикійських бізнесів у відбудові України. Він запросив Маврикій взяти участь у Конференції з відновлення України наступного року в Римі.
Кулеба також запросив Гобіна відвідати Україну та організувати проведення бізнес-форуму для налагодження партнерств між бізнесами двох країн.
Про Маврикій
Це острівна держава в Індійському океані на схід від Мадагаскару. Маврикію належать також острів Родригес, острови Агалега та декілька дрібніших островів. Загальна площа країни становить 2040 км², а проживає там 1,2 млн людей.
У 1968 році острів став незалежною державою у складі Британської Співдружності. Цього ж року країну прийняли в ООН. Нині Маврикій за формою правління є парламентською республікою, глава держави — президент.
У країні існує «туристичний трикутник» з безліччю готелів на білосніжних піщаних пляжах: на півночі острова між містами Порт-Луї — на заході, Рош-Нуар — на сході та Кап-Малере — на півночі. А в Гран-Бай є «маврикійське лазурове узбережжя».
Основні торговельні партнери Маврикію: Франція, Велика Британія, США, Південно-Африканська Республіка, Індія. Держава експортує текстиль, цукор і чай.
- Поділитися: