Арахамія: В уряді з’явиться нова інституція — Міністерство повернення українців
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія анонсував створення нової інституції в уряді. За його словами, вона має робочу назву — Міністерство повернення українців.
Про це він розповів у себе в Telegram.
Як зазначив Арахамія, наразі у фракції «Слуга Народу» обговорюють кандидатів, які могли б очолити нове міністерство.
Під час форуму «Україна 2024» 27 серпня президент України Володимир Зеленський також анонсував міністерство, яке відповідатиме за повернення українців з-за кордону.
За словами глави держави, у МЗС просто не вистачить сил «не втратити 7,5 млн українців». Зеленський зазначав, що без примусу потрібно повернути дітей, студентів та доросле населення з огляду на майбутнє відновлення країни після війни.
Скільки біженців за кордоном?
За даними УВКБ ООН, станом на липень в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживали в Німеччині (понад 1,1 мільйона людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.
У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.
Перед цим більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.
Більше про зміни в уряді
Інформація про заплановані кадрові зміни почала з’являтися з початку літа, а напередодні голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія анонсував, що понад 50% штатної чисельності Кабінету Міністрів зазнають змін. Він назвав це «великим перезавантаженням уряду».
Верховна Рада вже погодила звільнення:
- Олександра Камишіна з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості України;
- Ольги Стефанішиної з посади віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
- Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
- Дениса Малюськи з посади міністра юстиції.
Водночас на своїх посадах поки що залишилися віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук та очільник Фонду державного майна України Віталій Коваль.
Окрім того, глава української дипломатії Дмитро Кулеба також вирішив подати заяву про відставку.
- Поділитися: