Посолка ЄС: Україна зможе стати членом Євросоюзу до 2030 року, це реалістичний термін
Україна зможе стати членом Європейського Союзу до 2030 року. Такий термін є цілком реалістичним.
Про це заявила посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю «Європейській правді».
За її словами, Україна «зламала матрицю» у процесі вступу до ЄС, подавши заяву на вступ до блоку в перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну. Матернова вважає, що такі досить швидкі темпи євроінтеграції можуть зберегтися і надалі.
«Я вже говорила в інтерв'ю раніше і повторюся: вважаю, що мета, яку поставив президент Мішель — вступ України до ЄС до кінця цього десятиліття — є реалістичною», — сказала посолка ЄС в Україні.
Разом з цим вона наголошує, що вступ України до ЄС — це не тільки технічний процес переговорів про членство, а також політична ратифікація в усіх країнах-членах, тому що вступ нового члена означає зміну договору ЄС.
Євроінтеграція України
Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоб просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.
14 грудня того самого року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати чотири додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська рада її затвердить.
Так, на початку червня Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС. Посли ЄС погодили рамки для переговорів 14 червня, а 25 червня переговори з Україною та Молдовою офіційно розпочалися.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні.
- Поділитися: