Комітет Ради підтримав до повторного читання законопроєкт, який широко критикують медійники

Правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав до повторного читання законопроєкт про посилення відповідальності за розповсюдження інформації, яка оброблюється в публічних електронних реєстрах. Раніше парламент провалив голосування за закон у попередній редакції.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як вказує парламентар, норми, які можуть загрожувати діяльності журналістів, залишилися. 

«Цього разу додали туди скасування “правок Лозового”. Але не в правильній редакції», — зауважив він. 

Перед цим парламентар розповідав, що законопроєкт «хочуть тягнути» цього тижня, але він та інші депутати подали туди 1600 правок, що мало б зробити розгляд неможливим. 

За словами Железняка, його колега Максим Бужанський говорить, що «готовий провести зі мною публічні дебати» про те, що законопроєкт №10242 не стосується журналістів.

Тим часом медійники та правозахисники досі закликають Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт, передає Інститут масової інформації.

Оновлена редакція, пропонована для голосування, не усунула ризиків для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні, наголошують медійники.

Що за законопроєкт?

Українські медійники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкт № 10242, який пропонує посилити кримінальну відповідальність під час війни за розголошення даних із державних реєстрів до 8 років ув’язнення. До того ж не передбачається звільнення від відповідальності для викривачів корупції.

Закон також дасть правоохоронцям можливість посилити контроль за джерелами журналістів і самими журналістами, вважає журналіст Михайло Ткач.

Народний депутат Ярослав Юрчишин підтримав заяву медійників та закликав «усіх притомних депутатів» блокувати його.

«Можна довго водити хороводи довкола нібито інформаційної безпеки, але все це виглядає, як спроба наступу на свободу слова. Якщо є реальні безпекові ризики — треба виходити на діалог із медіаспільнотою та разом напрацьовувати рішення», — наголосив він.