Відсторонення Порошенка. Депутат, який подав скаргу, каже, що в Європі це можуть сприйняти як надмірне покарання

Петро Порошенко
Петро Порошенко«Європейська Солідарність»

Можливе відсторонення Петра Порошенка від засідань Верховної Ради на потенційних пів року в Європі можуть розцінити як надмірне покарання.

Про це повідомив народний депутат і голова парламентського Комітету України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв в етері «Радіо Свобода».

За його словами, якби не воєнний стан, то найбільше Порошенкові загрожувало б відсторонення на три засідання, тобто на три дні. Та оскільки зараз немає окремих засідань, то може йтися про пів року.

«Якби на три дні — усі б зрозуміли. А це можуть сприйняти як надмірне покарання. І я в принципі не хотів би, щоб так це сприймалося», — сказав народний депутат.

За словами Потураєва, він голосуватиме за відсторонення Порошенка від роботи у Верховній Раді, однак турбується через реакцію колег у Європі. Депутат посилається на «принцип співмірності покарання» у європейському праві.

На запитання про те, чи доречно, щоб Верховна Рада в умовах війни витрачала час на засідання комітету і відсторонення народних депутатів від роботи у парламенті, він заявив, що очікував від Порошенка публічних вибачень.

«Якби Петро Порошенко витратив 10 секунд, щоби сказати “я не мав рації”, — зараз усі в емоціях, ми ж розуміємо, що війна, у всіх стрес, — то й не треба було б тих двох годин (тривалість засідання Комітету з питань регламенту — ред.) і цього всього», — заявив парламентар.

Що передувало?

Напередодні регламентний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити рішення про відсторонення Петра Порошенка від пленарних засідань на пів року.

Як пояснювала партія «Європейська Солідарність», це сталося після скарги народного депутата Потураєва через образу в бік іншого парламентаря, Богдана Яременка, у приватному діалозі. «ЄС» звинуватила владу в тому, що та нібито дала доручення заблокувати депутатську діяльність Порошенка.