У Раді закликали «Європейську Солідарність» не блокувати трибуну через санкції проти Порошенка

Блокування трибуни у Верховній Раді
Блокування трибуни у Верховній РадіFacebook / Верховна Рада України

Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко закликав партію «Європейська Солідарність» припинити блокування трибуни через санкції проти її лідера Петра Порошенка та повернутися до «цивілізованого діалогу».

Про це йдеться в його заяві.

Там розповіли, що сьогодні мала відбутися година запитань до уряду, оскільки є «багато питань у сфері освіти, які повинні були розглянути».

«Але цього не сталося. Адже представники згаданої фракції не просто заблокували трибуну, а урядову ложу — прем’єр-міністр України з колегами не мали змоги пройти до свого місця», — йдеться в заяві парламенту.

У Раді також наголосили, що санкції — це не предмет роботи парламенту, а рішення РНБО та «доволі прозорий процес».

«Оскаржувати санкції в суді ніхто не забороняє. На це є право. Але використовувати для шоу і маніпуляцій парламент — безвідповідально. Особливо в умовах повномасштабного вторгнення та євроінтеграції України, коли є багато роботи», — додали в Раді.

Що передувало?

13 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО проти декількох українських бізнесменів та депутатів, серед яких і Петро Порошенко.

Порошенко назвав таке рішення «антиконституційним» та «політично мотивованим», а також заявив, що до цього нібито причетна вся команда президента Володимира Зеленського, Кабінет Міністрів та члени РНБО.

Джерела hromadske підставами для запровадження санкцій проти Порошенка назвали:

  • кримінальну справу про державну зраду, коли Порошенко у змові з Віктором Медведчуком і керівництвом рф дозволив «Центренерго» купувати вугілля на тимчасово окупованій Донеччині та Луганщині;
  • участь Порошенка у створенні «Партії регіонів» та роботу в уряді Віктора Януковича, коли той, бувши міністром закордонних справ, брав участь у підготовці Харківських угод;
  • співпрацю з росією через фабрику «Рошен» у Липецьку та «Севморзавод» у тимчасово окупованому Криму.

Через це два дні підряд блокувалися засідання Ради: 13 лютого група депутатів «Європейської Солідарності» зібралася навколо спікера Руслана Стефанчука з плакатами, на яких написано: «Україна не росія», «Думайте про перемогу, а не вибори», «Ні диктатурі» тощо. Те саме повторилося 14 лютого.