Сибіга про переговори в Джидді: Це чудова зустріч для просування миру (ДОПОВНЕНО)

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав переговори українців та американців у Джидді «чудовою можливістю для просування миру».
Про це він написав у соцмережі X.
«Ми розглядаємо цю зустріч як чудову можливість для просування миру та розвитку українсько-американського стратегічного партнерства. Конструктивна атмосфера доводить, що ми можемо використати цю можливість», — зазначив міністр.
Він також наголосив, що Україна як ніхто хоче миру.
Доповнено о 20:53. За результатами зустрічі делегації зробили спільну заяву. США зобов’язалися негайно відновити військову допомогу та надання розвідданих для України.
Своєю чергою Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження 30-денного режиму припинення вогню. Як зазначили в ОП, США доведуть цю ініціативу до відома росії.
Нагадаємо, що сьогодні, 11 березня, у місті Джидді в Саудівській Аравії відбулися перемовини високопоставлених представників України та США.
З українського боку були керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та заступник Єрмака Павло Паліса.
До делегації США входили держсекретар США Марко Рубіо, радник із національної безпеки Майк Волц і спецпредставник Трампа Стів Віткофф.
Що відомо про переговори у Джидді?
Наразі офіційної інформації про результати цих переговорів немає. Однак у Financial Time опублікували матеріал, де зазначили, що невдовзі за результатами цієї зустрічі Україна та США представлять спільну заяву з переказом змісту перемовин.
Журналісти писали, що спецпосланець США на Близькому Сході Стів Віткофф 10 березня в інтерв’ю для Fox News сказав: на переговорах 11 березня буде обговорюватися також обмін розвідданими між США та Україною.
Автори матеріалу припускають, що українська команда представить офіційним особам США пропозицію щодо часткового припинення вогню. Згідно з ним Україна та росія утримаються від ударів безпілотниками та ракетами великої дальності, атак на енергетичну та цивільну інфраструктуру та військових дій у Чорному морі.
У FT також зазначають, що на переговорах Україна домагалася гарантій безпеки від США, які президент США Дональд Трамп і його команда не бажали давати, але офіційно ця теза сьогодні не звучала.
Крім цього, Financial Time процитували державного секретаря США Марко Рубіо. Напередодні перемовин він зазначив: Україні у будь-якому разі буде важко повернути свої території.
«росіяни не можуть завоювати всю Україну, і очевидно, що Україні буде дуже важко в будь-який розумний проміжок часу змусити росіян повернутися туди, де вони були у 2014 році», — заявив політик.
- Поділитися: