Зеленський: Підписана угода про надра є першим результатом зустрічі з Трампом у Ватикані, чекаємо на інші
Президент України Володимир Зеленський заявив, що підписання угоди щодо економічного партнерства з Вашингтоном стало першим результатом «ватиканської зустрічі» з президентом США Дональдом Трампом. Глава держави чекає на «інші результати» розмови.
Про це Зеленський розповів у вечірньому зверненні 1 травня.
Зеленський зазначив, що тепер підписану угоду спрямують на ратифікацію у Верховну Раду, зауваживши, що Україна зацікавлена в тому, щоб не було «жодних затягувань».
За словами президента, угода «значно змінилась» у процесі підготовки й тепер «справді є рівноправною» та створює можливості для «доволі вагомих» інвестицій в Україну. Зеленський також наголосив, що в угоді немає боргу.
«Ми говорили з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом про нашу готовність до укладення угоди — говорили на зустрічі у Ватикані. Фактично зараз ми маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її дійсно історичною», — розповів Зеленський.
Він додав, що «дуже чекає» й на інші результати розмови з Трампом у Ватикані, яка, за його словами, «вийшла змістовною».
«Кожну хвилину часу ми з президентом Трампом використали на сто відсотків», — пояснив Зеленський.
Нагадаємо, 26 квітня, перед початком похорону Папи Римського Франциска, президент США Дональд Трамп провів зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Зустріч тривала лише 15 хвилин, але Зеленський зазначав, що сторони «встигли обговорити багато».
Більше про угоду
Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент 30 квітня підписали угоду між двома країнами про створення Інвестиційного фонду відбудови. У медіа вона стала відома як угода про надра, чи «мінеральна угода», оскільки стосується видобутку корисних копалин на території України. На сайті Кабінету Міністрів опублікували її текст.
Як зауважував прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в основі документа — п’ять ключових принципів:
- Фонд створюється на засадах 50/50, й обидві сторони мають рівне право голосу.
- Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.
- Нові інвестиції, а не борги: жодних боргових зобов’язань угода не передбачає.
- Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах «бери або плати».
- Угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.
Більше про вміст угоди й те, які наслідки від неї отримає Україна — читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: