Президент включив генпрокурора Кравченка до складу РНБО

Президент України Володимир Зеленський включив нового генерального прокурора Руслана Кравченка до складу Ради національної безпеки і оборони.
Відповідний указ № 469/2025 оприлюднили на сайті Офісу президента.
Так, своїм указом Зеленський увів до персонального складу РНБО генпрокурора України Руслана Кравченка.
Зазначається, що указ набирає чинності з дня його опублікування — 8 липня 2025 року.
Нагадаємо, 21 червня президент офіційно призначив Руслана Кравченка на посаду генерального прокурора. Свою роботу на посаді Кравченко розпочав 23 червня.
Що відомо про Кравченка?
Руслан Кравченко з 2024 року очолює Державну податкову службу. А до того був головою Київської обласної військової адміністрації (з 2023 року до 2024 року).
За даними «Чесно», Кравченко з 2012 року по 2014 рік працював слідчим Севастопольської прокуратури з нагляду. Потім брав участь в антитерористичній операції за контрактом, був прокурором 33-ї військової прокуратури Південного регіону України (у Дебальцевому та Бахмуті). Має статус учасника бойових дій, у 2020 році був звільнений з військової служби в запас.
З 2015 року по 2017 рік працював прокурором у Головній військовій прокуратурі Генпрокуратури України. Зокрема, у справі, де українського президента-втікача Віктора Януковича визнали винним у державній зраді та пособництві у веденні війни.
Після цього обіймав інші посади в правоохоронних органах. У 2023 році подався на конкурс на посаду голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Тоді «Радіо Свобода» писало, що, згідно з деклараціями Кравченка, він, отримавши службове житло у грудні 2018 року, у 2019-му його приватизував і, схоже, того самого року й продав.
У декларації Кравченка за 2021 рік зазначено, що він та його дружина, яка працювала керівницею відділу перекладів в Офісі генпрокурора, разом мали 53 тисячі доларів готівкою.
Ми запитали Кравченка про походження цих коштів — ось що він відповів: «Я почав декларувати у 2015 році, щороку була гарна зарплата. І в мене, і в дружини. Тобто ми можемо відкладати. У 2020-му мене звільнили з військової служби зі стажем напрацювання понад 10 років і виплатили вихідну матеріальну допомогу, яка на той день становила приблизно 20 тисяч доларів».
- Поділитися: