Уряд дозволив використовувати системи оповіщення для оголошень про вшанування памʼяті

Кабінет Міністрів дозволив використання систем оповіщення для оголошень про вшанування памʼяті.
Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Відтепер системи оповіщення використовуватимуть щодня о 9:00 для оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання. А також — під час всеукраїнської акції «Запали свічку», яка щороку відбувається в четверту суботу листопада на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.
«Формуємо нову культуру пам’яті. Щоденна хвилина мовчання — важливий її складник і прояв нашої поваги до полеглих Захисників і Захисниць, цивільних громадян», — заявила Свириденко.
Хвилина мовчання
У березні президент України Володимир Зеленський підписав закон про встановлення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання на загальнонаціональному рівні.
Згідно з документом, загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок російської збройної агресії має відбуватися щоденно о 9:00.
Органи державної влади й місцевого самоврядування мають забезпечувати інформування про початок і звершення загальнонаціональної хвилини мовчання на підприємствах, в установах, організаціях, які належать до сфери їхнього управління.
Оголошення також має проводитися через медіа, незалежно від форми власності, системи оповіщення й інформування у сфері цивільного захисту.
Співзасновниця громадської організації «Вшануй» Катерина Даценко пояснювала, що законопроєкт працює не на рівні кожної людини, а стосується саме рівнів місцевої влади. За її словами, законом влада фактично розписує містам, що саме їм потрібно зробити для того, щоб практика працювала.
«Це важливо, бо привертає увагу до ритуалу вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання. Такі ритуали формують націю, а це під час війни дуже важливо для нас», — додала Даценко.
- Поділитися:
