Пропрацював менше року. Литовський уряд подав у відставку після того, як нова коаліція висунула свого прем'єра

Литовський уряд на чолі з прем’єр-міністеркою Інгою Ругінене пішов у відставку, пропрацювавши дев’ять місяців. Це сталося після того, як новостворена коаліція висунула на посаду прем'єр-міністра свого кандидата.
Про це пише LRT.
Уранці 23 червня відбулося останнє засідання чинного Кабінету міністрів, на якому урядовці голосували за ухвалення резолюцію про відставку.
Сама Ругінене заявила, що пишається своєю командою, яка зробила «великий внесок у добробут нашої держави та покращення життя людей». Після відставки вона поговорила із журналістами, яким сказала, що перед вступом на посаду обіцяла собі «ніколи не втікати від рішень, навіть якщо вони дуже складні», а завершуючи роботу вона «відкрито та твердо знає, що дотрималася цієї обіцянки».
За її словами, її імовірний наступник — голова Соціал-демократичної партії Литви (СДПЛ) Міндаугас Сінкявічюс, якого висунула нова керівна коаліція — мав стати прем'єр-міністром іще торік, після відставки тодішнього уряду.
«Те, що відбувається зараз, мало статися минулого року. Цей крок було відкладено. […] Я розумію, що в політиці ми завжди хочемо бачити драми, гучні промови та заголовки, але я справді почуваюся спокійно, я розглядаю цей процес як зміну та передачу роботи іншому лідеру. Це нормальний політичний процес. […] Сьогодні я можу піти з високо піднятою головою та спокійним серцем», — сказала прем’єрка.
Тепер Ругінене планує повернутися до роботи в Міністерстві соціального забезпечення й праці — «туди, де моє серце — до роботи, пов'язаної з життям людей, їхніми турботами, гідністю та можливостями».
Тим часом кандидатуру Сінкявічюса на посаду прем'єр-міністра ще має затвердити президент, який потім представить його Сейму.
- Поділитися:
