Згідно з новим дослідженням, десята частина дітей мають схожу на мавп'ячу імунну систему, яка зупиняє розвиток СНІДу.

Дослідження, опубліковане в медичному журналі Science Translational Medicine, виявило, що імунітет таких дітей лишається «спокійним» і це допомагає йому зберегтися, повідомляє BBC.

Без лікування ВІЛ-інфекція вбиває 60% дітей протягом двох з половиною років, але для мавп така сама інфекція не є фатальною. За сотні тисяч років імунітет цих тварин розвинув шляхи співіснування з інфекцією.

Отримані науковцями результати можуть допомогти у розробці нової імунологічної терапії ВІЛ-інфекції. Цей вірус знищує імунну систему людини, лишаючи організм вразливим до інфекцій. Такий стан відомий як синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД).

Дослідники проаналізували кров 170 дітей з ПАР, які мали ВІЛ, ніколи не проходили антиретровірусну терапію, але так і не захворіли на СНІД.

Тести показали, що в кожному мілілітрі крові у них були десятки тисяч вірусів імунодефіциту людини. Зазвичай це призводить до надмірного збудження імунної системи людини, яка намагається боротися з інфекцією, або просто лишає людей тяжко хворими. Але у цьому випадку такого не сталося.

«Фактично, їхня імунна система ігнорує вірус. Війна із вірусом у більшості випадків - це не те, що слід робити. Один із висновків цього дослідження полягає в тому, що ВІЛ-інфекція - це не стільки про ВІЛ, скільки про відповідь імунітету на нього», - розповідає виданню професор Філіп Голдер, дослідник з Оксфордського університету.

Натомість, не атакувати вірус означає зберегти імунну систему. Такий захист від СНІДу стосується лише дітей.

Імунна система дорослих зазвичай повністю віддається війні з вірусом, яка майже завжди закінчується поразкою.

Але це не означає, що усі захищені від розвитку ВІЛ діти з віком ризикують захворіти на СНІД. Деякі з них - так, але деякі так і залишаються без СНІДу, кажуть вчені.

За словами науковців, нове дослідження, імовірно, виявило «ранні ознаки коеволюції ВІЛ у людей».

Поділитись: