100-річний британський ветеран війни Том Мур. У квітні він став відомим на весь світ, коли пройшов маратон довкола свого будинку й зібрав понад 33 мільйони фунтів стерлінгів для британських лікарів
Фото:

JustGiving

Ветеран Другої світової війни Том Мур став відомим після того, як пройшов маратон довкола свого будинку за кілька тижнів до свого 100-річчя й зібрав понад 33 мільйони фунтів стерлінгів для британських лікарів, що борються з епідемією коронавірусу.

Тепер королева Єлизавета II запросила його на авдієнцію, де посвятить капітана у відставці в лицарі, повідомляє Reuters. Раніше до монарха з таким проханням звернувся британський прем'єр Борис Джонсон.

Сам Мур сказав, що для нього це надзвичайна честь, і він із нетерпінням очікує на авдієнцію з Єлизаветою ІІ.

«Сподіваюсь, вона не дуже важко орудуватиме мечем. До того часу я вже можу стати бідною, старою, змученою душею», — жартує Мур. Формально звання лицаря присвоюється на церемонії, де монарх торкається кінчиком меча обох плечей номінанта.

Після посвяти в лицарі чоловік отримає почесне звання сера, і до нього будуть звертатися «Сер Мур».

100-річному британцю за його подвиг уже присвоїли звання почесного полковника й зробили почесним членом національної команди Англії з крикету.

Нагадаємо, до сотого дня народження Тому Муру надіслали понад 125 тисяч вітальних листівок зі всієї країни та світу. Так люди віддячили йому за його вчинок.

Поділитись: