Життя / Спорт

Тисяча російських спортсменів причетна до допінгової змови – Антидопінгова агенція

Життя/Спорт/Тисяча російських спортсменів причетна до допінгової змови – Антидопінгова агенція
Зберегти
Вигляд
lead
Нова доповідь про систематичне вживання допінгу російськими спортсменами об'явила про причетність більш ніж 1000 атлетів літніх та зимніх видів спорту до організованої змови протягом останніх чотирьох років

Нова доповідь про систематичне вживання допінгу російськими спортсменами об'явила про причетність більш ніж 1000 атлетів літніх та зимніх видів спорту до організованої змови протягом останніх чотирьох років. Про це повідомляє AP.

Слідчий Всесвітньої антидопінгової агенції Річард МакЛарен випустив другу частину доповіді про спонсований державою прийом допінгових препаратів, зокрема під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Отримані результати підтвердили і розширили докази, що містяться в першій доповіді, оприлюдненій у липні.

Як повідомляє BBC, Серед нових уточнень, доповідь відзначає докази підробки допінгових проб 12 російських медалістів у Сочі. З них 4 — золоті медалісти. Їх імена не називаються.

У доповіді стверджується, що маніпуляції з допінг-пробами проводилися ще на Олімпійських іграх в Лондоні 2012 року і на Чемпіонаті світу з легкої атлетики у Москві в 2013 році.

Експерти вважають, що систему підміни проб розробили в 2011 році. Їх причиною були невдачі російської команди на Олімпійських іграх у Ванкувері.

На думку МакЛарена, після Сочі техніки підміни проб і приховування допінгу стали звичайною практикою для Московської антидопінгової лабораторії і використовувалися в багатьох літніх і зимових видах спорту.

Експерти прийшли до висновку, що методи удосконалювалися з часом.

У доповіді знову стверджується, що в маніпуляціях брали участь російські чиновники з міністерства спорту, РУСАДА, Московської антидопінгової лабораторії, а також ФСБ.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення про продовження санкцій відносно РФ, які були введені в зв'язку з допінговим скандалом в російському спорті.

Нагадаємо, Олімпійський саміт пропонує ввести кримінальну відповідальність за сприяння вживання допінгу.

Пов`язані новини