Вже 15 вересня розпочнеться 23 Форум видавців у Львові. Це значить, що настає час збирати книжковий врожай. Громадське Культура обрали 11 новинок цього року, на які варто звернути увагу.

Для тих, хто хоче згадати все

Таня Малярчук «Забуття». Видавництво Старого Лева

Обкладинка книги «Забуття», Видавництво Старого Лева

У новій книзі української письменниці переплітаються дві сюжетні лінії. Героїня, що живе в сучасному світі, через старі газети досліджує історію мислителя  й політика-невдахи ХХ століття В’ячеслава Липинського. Таня Малярчук пише: «Забуття» — це мій роман про ХХ століття, мої сто років, але не самотності, а втраченої пам’яті. Це спроба згадати забуте. А також об’єднати індивідуальне і колективне українське, історичну достовірність і художню вигадку…»

Для етноестетів

Арт-бук «Скриня. Речі сили», Винницька Ярина, Табенська Юлія, Осипов Дмитро. Видавництво Старого Лева

Розгортка арт-буку «Скриня. Речі сили», Видавництво Старого Лева

Цей арт-бук справді схожий на скриню, що належала вашій прабабці й до якої впродовж кількох поколінь збирали сімейні скарби. Укладачі збірки «Скриня. Речі сили» об’їхали всю Україну, шукаючи зразки народної вишивки, прикрас із бісеру, килимів, оберегів та інших ужиткових речей. Видання успадкувало цю естетику: його оформили зі спецефектами витинання, тисненням золотом, друком на прозорій та напівпрозорій основі та ефектами об'ємності.

Для тих, хто часом втрачає надію

Пол Каланіті «Коли подих стає повітрям». Клуб сімейного дозвілля

Обкладинка книги «Коли подих стає повітрям», Клуб сімейного дозвілля

У 2013-му хірург Пол Каланіті дізнався, що має невиліковний рак легенів. Тоді він надіслав своєму найкращому другові повідомлення: «Хороша новина — те, що я вже  пережив двох сестер Бронте, Кітса і Стівена Крейна. Погана — те, що я досі нічого не написав». Так почалася історія книги «Коли подих стає повітрям». Тривала вона до весни 2015-го, коли Пол Каланіті пішов з життя. Зараз ця сповідь людини, що попри хворобу продовжує кохати, оперувати й насолоджуватися кожним днем, тримається в топі бестселерів The New York Times.

Для незалежних

«Покоління сміливих. Україна 25 років незалежності», Андрій Кокотюха. Видавництво «Vivat»

«Покоління сміливих. Україна 25 років незалежності», видавництво «Vivat»

До 25-ї річниці незалежності України письменник Андрій Кокотюха підготував видання, що повертає до різних її років — від 1991 до 2016. У книзі зібрані найбільш знакові події, атмосферні деталі, а також 18 ексклюзивних коментарів: першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, музиканта Олега Скрипки, письменника Сергія Жадана та інших.

Для культурних

«Ukraine. The Best», Cultprostir.ua

Книга «Ukraine. The Best». Cultprostir.ua

«Ukraine. The Best» — енциклопедія, у якій зібрано 123 біографії діячів української культури за останні 25 років. Видання розділено на шість розділів: музику, літературу, кіно, арт, фотографію і театр. Робота над книгою тривала три роки, а супутником друкованої версії «Ukraine. The Best» став однойменний інтернет-портал. Після презентації на львівському Форумі видання поїде на Франкфуртський книжковий ярмарок.

Для любителів загадок

Томас Пінчон «Виголошення лоту 49». Видавництво Жупанського

Обкладинка «Виголошення лоту 49», Видавництво Жупанського

Один із найзагадковіших романів культового американського письменника Томаса Пінчона нарешті в українському перекладі. Його героїня — каліфорнійська домогосподарка Едіпа Маас. Після смерті свого хлопця вона отримує у спадок набір штампів, що їх використовує секретна поштова служба Trystero. Із цього моменту головну героїню чекає розплутування історичних таємниць, а читачів — алюзії на The Beatles і золоту лихоманку.

Для тих, хто хоче стати кращим

«Думай як фрік», Стівен Дабнер, Стівен Левітт. Видавництво «Наш формат»

Книга «Думай як фрік», Видавництво «Наш формат»

Черговий бестселер від авторів нашумілих «Фрікономіки» та «Суперфрікономіки». У часи, коли стандартними підходами до завдань уже нікого не здивуєш, «Думай як фрік» — рятувальний круг для людей, що прагнуть успіху не лише в бізнесі, але й у саморозвитку. Ілюструючи власні аргументи фактами з історії та психології, Дабнер і Левітт пропонують добірку життєвих історій, у яких ключову роль відіграла здатність головних героїв думати швидко й нестандартно.

Для віршоманів

Антологія молодої поезії США. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

 

Обкладинка Антології молодої поезії США, видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Перша в світі перекладна антологія молодої поезії США вийде в українському видавництві. Упорядником і автором більшої частини перекладів став Тарас Малкович, що певний час жив у Нью-Йорку і досліджував молоду американську поезію як стипендіат Фулбрайта. До роботи над антологією також долучилися Андрій Любка, Павло Матюша та Любов Якимчук.

Для любителів концентрованого укрліту

«ДНК», Сергій Жадан, Макс Кідрук, Фоззі, Ірена Карпа, Юрій Винничук, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко. Клуб сімейного дозвілля

Обкладинка «ДНК», Клуб сімейного дозвілля

«ДНК» — роман, написаний сімома сучасними авторами. В основі сюжету — історія студента Андрія Чумака, учасника наукового експерименту, що мав на меті за допомогою розшифровки генетичного коду дозволити юнакові особисто звідати деякі епізоди з життя предків. Сім історій — це сім спогадів, що дивним чином зберігалися в ДНК головного героя впродовж 150-ти років. Разом вони складають неприховано трагічну історію країни: від правди народовців ХІХ століття до правди вимушених переселенців із Донбасу вже у ХХІ.

Для тих, кому тринадцятий минало

«Бути мною» Анна Хьоґлунд. «Видавництво»

Ілюстрація з книги «Бути мною». «Видавництво»

Перший в Україні феміністичний роман для підлітків. «Бути мною» — це книга-самоусвідомлення тринадцятирічної дівчинки Руси. Досвід дорослішання і гендерні питання поєднуються в книзі з авторськими малюнками, колажами й коміксами. «Ця історія має стати читанням кожної дівчинки. — розповідає співзасновниця «Видавництва» Лілія Омельяненко, — Саме такої книжки мені бракувало в дитинстві, і я щаслива, що вона з’явиться в моїх доньок».

Для тих, кому бракує казковості

«Ресторан, де виконують побажання» Кендзі Міядзава. Видавництво «Кальварія»

Обкладинка «Ресторан, де виконують побажання». Видавництво «Кальварія»

Перше в Україні видання японського письменника й педагога Кендзі Міядзава, приурочене до його 120-річчя. Це збірка казок-притч, які автор переважно писав для своїх учнів, пояснюючи їм різноманітні геологічні й астрономічні явища, особливості фауни та флори й навіть дещо з життя містичних істот і духів.


Добірку підготували: Дарина Мізіна, Оксана Городівська

Поділитись: