Книга рекордів Гіннесса визнала 112-річного жителя графства Гемпшир у Великій Британії найстарішим чоловіком у світі. 

Про це пише The Guardian.

23 лютого 2020 року в Японії помер попередній рекордсмен. Йому було 112 років і 355 днів.

Британцю Бобу Вейтону нині 112 років і три дні. Він мешкає в квартирі в Алтоні й зараз перебувала в самоізоляції через пандемію коронавірусу, тому представники Книги рекордів Гіннесса не змогли вручити йому особисто сертифікат, що підтверджує його статус.

«Дотримуючись чинних правил Великої Британії щодо соціального дистанціювання, ми не змогли особисто зустріти Боба, як робимо це зазвичай», — зазначила представниця Книги рекордів Гіннесса.

Документ віддали доглядальникам, а ті передали його новому рекордсмену.

«Не можу сказати, що мені приємно чути про смерть минулого рекордсмена, але я дуже радий, що так довго живу і зумів завести стільки друзів», — сказав Вейтон, отримавши сертифікат.

Чоловік пережив пандемію іспанського грипу — одну з наймасовіших пандемій грипу за всю історію людства (у 1918-1920 роках у всьому світі іспанкою інфікувалися 550 мільйонів людей, з них, за різними оцінками, померли від 17 до 100 мільйонів). Однак в самоізоляцію Вейтон вперше в житті потрапив тільки зараз, коли світ охопила пандемія коронавірусу.

«Це химерно. Я ніколи раніше не відчував нічого подібного до коронавірусу. Я трохи засмучений, але я знову потрапив в ситуацію, коли потрібно просто прийняти те, що відбувається. Я ніколи не думав, що щось подібне станеться. У мене був грип та хвороби більшості дітей, але самоізоляція — ніколи. Але ми нічого з цим не можемо зробити», — зазначив Вейтон.

Вейтон народився в Халлі й був середньою дитиною з-поміж своїх трьох братів і трьох сестер. У нього троє дітей, 10 онуків та 25 правнуків.

Він і дружина Агнес подорожували й працювали по всьому світу, поки не оселилися у Великій Британії, де Вейтон працював викладачем морської інженерії в Міському університеті в Лондоні до виходу на пенсію у 1973 році.

Поділитись: