Політика

20 беркутівців втекли з України влітку минулого року - Матіос

Політика/20 беркутівців втекли з України влітку минулого року - Матіос
Зберегти
Вигляд

Головний військовий прокурор України, заступник генпрокурора Анатолій Матіос в ефірі hromadske.tv повідомив подробиці спецоперації по затриманню 20 беркутівців у серпні минулого року. Тоді операція зірвалася, та спецпризначенці залишили країну.

Матіос підтвердив, що влітку 2014 року він очолював управляння, яке піклувалося процессуальним керівництвом розслідування справи по Майдану, так зване 228 кримінальне провадження.

«На початку серпня минулого року групою процесуальних керівників і досить патриотичних надзвичайно професійних працівників СБУ була підготовлена феноменальна операція по затриманню 20 на той момен діючих, які проходили службу в органах МВС, працівників Беркута. Але, однак, за досить дивних обставин, перед проведенням операції по їх затриманню - а це мала бути масштабна операція, саме не в Києві, щоб не спричинити бунту і спонтанного протистояння і стрільби саме в столиці. Всі ці беркутівці в один день покинули межі України», - каже Матіос. 

Він також вважає, що беркутівці або отримали команду, або були попереджені.

Про цю операцію знало небагато людей - оперативна група СБУ, технічні підрозділи - зовнішнє спостереження і частков підрозділ Альфа, процесуальні керівникі, перший відділ управління, і перші керівникі ГПУ - Ярема та Аваков, повідомив Матіос, якого допитували щодо цього розслідування слідчі. 

Хто до цього може бути причетним, Матіос не коментує.

hromadske.tv

Пов`язані новини