205 годин під завалами. Рятувальники України розповіли про порятунок жінки в Туреччині

За час роботи в Туреччині українські надзвичайники знайшли та звільнили тіла 58 загиблих через землетрус, зокрема дітей. На дев'ятий день пошукових робіт вдалося врятувати одну жінку — після 205 годин під завалами почули її стогін.
Про це розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
Він зазначив, що Україна вперше брала участь у такій масштабній місії. А землетруси, як цьогоріч пережила Туреччина, трапляються раз на 100 років.
Так, за час роботи у Туреччині — з 8 по 17 лютого — загін ДСНС врятував 1 людину, деблокував тіла 58 (9 дітей), надав медичну допомогу 13 людям, обстежив 454 будівлі та розібрав завали 136 будівель.
На дев’ятий день пошуково-рятувальних робіт надзвичайники врятували з-під завалів жінку віком близько 30 років. Вона провела під завалами 205 годин та вижила за перепадів температур від -2 до +15 градусів.
Хорунжий розповів, що двоє українських рятувальників піднялися на завал і почули звук, схожий на стогін. Одразу ж оголосили хвилину тиші та запустили кінолога з собакою — собака міг чітко вказати місце, де могла перебувати людина. Дісталися до жінки за допомогою спеціальних інструментів.
«Це був захват, тому що наші відпрацювали дуже грамотно, дуже чітко. Туреччина була шокована, тому це двісті п'ята година, вони годинами рахували ліквідацію наслідків землетрусу. Для нас це було теж диво», — розповів Хорунжий.
Про допомогу України
Загалом понад 100 країн допомагали Туреччині подолати наслідки землетрусу. Україна відправила зведений загін ДСНС із 87 людей та 16 одиниць важкої техніки.
Одна частина рятувальників діставалася літаками — це 25 людей та два кінологічних розрахунки. Інша частина добиралася автотранспортом через Молдову та Болгарію до Туреччини — це 52 рятувальники, 8 кінологічних розрахунків та техніка ДСНС. За словами Хорунжого, Україна вперше так відправляла важку спецтехніку, щоби проводити пошуково-рятувальні роботи та розбір завалів.
Нагадаємо, зранку 6 лютого в Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,9. Він був відчутний на Кіпрі, у Лівані та Сирії. Після основного землетрусу сталося декілька афтершоків. Відлуння цього землетрусу зафіксували навіть системи АЕС України.
20 лютого в Туреччині припинили рятувальні роботи в усіх постраждалих від землетрусу провінціях, крім двох найбільш поруйнованих — Хатай та Кахраманмараш. Того ж дня у провінції Хатай стався повторний землетрус магнітудою 6,4. Було відомо про 6 загиблих та майже 300 поранених після повторних поштовхів.
Станом на вечір 24 лютого було відомо про понад 50 тисяч загиблих унаслідок руйнівних землетрусів у Туреччині та Сирії.
- Поділитися: