У четвер зранку колона зі 123 автомобілів МНС Росії з «гуманітарною допомогу для Донбасу» перетнула російсько-український кордон.

Як повідомляє МНС РФ, конвой везе 1400 тонн гуманітарного вантажу, який включає продукти харчування, предмети першої необхідності, навчальна література для студентів та школярів Донбасу, а також будівельні матеріали.

Відомство також опублікувало відео оформлення колони на російських пунктах пропуску.

Як повідомив на брифінгу прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян, конвой заїхав на територію України з 7:20 до 8:35 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв-Курган».

Українські прикордонники лише поверхнево оглянули вантаж, оскільки конвой заїхав всупереч нормам міжнародного та українського законодавства.

Слободян зазначив, що контроль міжвідомчою групою відбувався лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій.

«Зведеною групою візуально, зовні зброї, боєприпасів та вантажів військового характеру не спостерігалося», – повідомив Слободян.

За його словами, автомобілі перевозили в основному продукти харчування – 97 автомобілів, будівельні матеріали – 6 автомобілів.

Слободян також підкреслив, що Україна весь час рекомендує Росії направляти так звані гуманітарні конвої через офіційно діючі пункти пропуску на ділянках, наприклад, Харківського або Луганського загонів, але Росія ці вимоги ігнорує.

Нагадаємо, 23-й «гуманітарний конвой» з Росії перетнув український кордон 2 квітня.

/ фото прес-служби МНС РФ.

Поділитись: