Життя

5 фігурантів у «справі Онищенка» уклали угоду зі слідством — НАБУ

Життя/5 фігурантів у «справі Онищенка» уклали угоду зі слідством — НАБУ
Зберегти
Вигляд

П’ятеро фігурантів «газової справи Онищенка» визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством.  

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

«Серед них — директор біржі «Львівська універсальна», директор товарної біржі «Центр» та брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутату Олександру Онищенку. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальна за створення фіктивних підприємств особа, через які виводилися кошти від перепродажу газу», — йдеться у повідомленні.

Також розірвано два з трьох договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між  ПАТ «Укргазвидобування» та  двома фірмами-учасницями так званої «газової схеми Онищенка»: «Надра Геоцентр» і Фірма «ХАС».  

«Відповідно до даних договорів, видобутий газ шляхом проведенням фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами», — розповіли в НАБУ.   

Нагадаємо, Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

У справі Онищенко заарештували майна на 700 мільйонів гривень.

За попередніми даними в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З них 1,6 млрд. — це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн — це несплачена сума ренти за користування надрами.

Пов`язані новини