31 липня 2007 року, опівночі, британці штурмували книжкові крамниці, щоб зрозуміти, чи залишиться Гаррі Поттер «хлопчиком, що вижив». Хвиля захоплення котилась світом, а Джоан Ролінґ підігрівала інтерес заявами про те, що більше про чарівника зі шрамом не писатиме.

Письменниця намагалася дотриматися свого слова і випустила книгу «Несподівана вакансія». Отримавши суперечливі відгуки, Ролінґ повернулася до Поттера. Але зробила це оригінально — доповнила історію подробицями та елементами магічного світу. Фактично, вона почала користуватися своїм найкращим доробком — вигаданим всесвітом.

Магічний світ Ролінґ надзвичайно великий. З нього з'явився сайт Pottermore і фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати», а фанів почали інтригувати можливістю пройти розподіл у Гоґвортсі та отримати власну паличку.

Кадр з фільму «Фантастичні звірі і де їх шукати».  Warner Bros. Pictures

Зрештою історія про Поттера теж отримала продовження: 30 липня 2016 відбулася прем’єра театральної постановки «Гаррі Поттер і прокляте дитя», а в ніч на 31 липня у книгарні потрапила нова книга — сценарій цієї п’єси. Нову історію одразу огорнули чутки, ближчі до магії, аніж до реальності. Ми зібрали деякі з цих міфів.

Вистава «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Сайт постановки harrypottertheplay.com. Фото Manuel Harlan

1. П'єсу написала Джоан Ролінґ

Найпопулярніший та найпоширеніший міф, який виник через активну участь письменниці в популяризації постановки. Насправді, вона має мало стосунку до її створення. Формально вона прописала історію, за якою Джек Торн писав сценарій. Письменниця не брала безпосередньої участі в написанні, постановці п'єси та виборі акторів, але коментувала все це в твіттері.

Саме тому твір і розділив спільноту поттероманів — одні відмовляються вважати його «канонічним» через іншого автора, інші стверджують, що підтримка Ролінґ нівелює цей факт.

2. «Гаррі Поттер і прокляте дитя» — новий роман про чарівників

Вистава «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Сайт постановки harrypottertheplay.com. Фото Manuel Harlan

Анонси й ажіотаж у книжкових магазинах переконали багатьох у тому, що ми нарешті отримали нову частину Поттера. Цьому сприяє і обкладинка — ніхто не помічає, що над прізвищем Джоан Ролінґ є напис «базується на оригінальній історії».

Тому якщо ви збираєтесь купити «нову частину Гаррі Поттера», то очікуйте сценарію п’єси від Джека Торна. Його видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» перекладе українською і планує видати не пізніше жовтня 2016 року.

3. На сцені грають ті ж актори, що й у фільмах

Виконавці ролей Гаррі, Герміони та Рона у виставі. Сайт постановки harrypottertheplay.com. Фото Manuel Harlan

На диво, популярний міф, хоча акторський склад оголосили ще в грудні 2015. Тоді бурхливе обговорення викликав вибір темношкірої актриси Номи Думедзвені на роль Герміони. Ролінґ у своєму твіттері заявила, що задоволена кастом і натякнула, що не говорила у книзі про колір шкіри Герміони.

4. П'єса ексклюзивна й вийде лише в одному театрі

Вистава «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Сайт постановки harrypottertheplay.com. Фото Manuel Harlan

Насправді, так планувалось. Але величезний попит на квитки змусив продюсерів збільшити кількість сеансів у лондонському театрі Palace. Зрештою за один день були розпродані квитки на тиждень вистав. Який висновок зробили автори? Звичайно , не обмежувати себе та глядачів. Тепер п'єсу планують ставити в Торонто й на Бродвеї. Враховуючи, що кількість охочих подивитися нову історію про Поттера навряд чи зменшиться, слід чекати регулярних гастролей, які, можливо, докотяться і до Києва.

5. Якщо Ролінґ взяла участь у створенні п'єси, то напише й нові книги

Вистава «Гаррі Поттер та прокляте дитя» Сайт постановки harrypottertheplay.com. Фото Manuel Harlan

Поки що Ролінґ дотримується своєї обіцянки не писати про Поттера. Їй комфортно працювати з магічним світом і письменниця не збирається повертатися до історії екс-учнів Гоґвортсу. А от від продовження п'єси ніхто не застрахований, враховуючи той факт, що вона вже стала успішною.

 

Поділитись: