Міф 1: «Громадське», начебто, завезло до Авдіївки російську журналістку з «Нової газети», представляючи її як свого працівника.

Факт 1: Журналістка російської «Нової газети» Юлія Полухіна мала окрему акредитацію від прес-центру АТО та їздила до Авдіївки в той же час, що і знімальна група «Громадського» .

Фото акредитації доступне за посиланнями: тут і тут.

прес-карта Юлії Полухіної

Командувач ВДВ генерал-майор Михайло Забродський давав інтерв’ю обом виданням та був повністю поінформований щодо того, з ким говорить.

Фрагмент інтерв’ю на підтвердження цієї тези доступний за посиланням тут і тут.

Міф 2: «Громадське», начебто, засвітило позиції військових в Авдіївці у сюжеті на сайті.

Факт 2: Відео з промзони досі немає на сайті hromadske.ua та ніколи не було.

«Громадське», під час зйомок 6 липня, взяло на себе добровільне зобов’язання не викладати відео з промзони Авдіївки протягом доби — на таких умовах журналісти Громадського домовились з командиром батальйону Гуріним Сергієм Генадійовичем. Ми виконали цю домовленість.

Прес-центр штабу АТО досі не надав пояснень, які саме кадри сюжету заборонено демонструвати.

Що стосується демонстрації кадрів з відкритими обличчями військових — жоден з військових у сюжеті не заперечував проти відеозйомки та відкрито давав коментарі на камеру.

Крім того, частина з них вже давали інтерв’ю іншим телеканалам з відкритим обличчям.

Також інші телеканали вже не раз демонстрували позиції, про якій йдеться у нашому сюжеті, зокрема, приміщення ангару, зброю, яка використовується військовими в цій зоні та називали позивні військових.

Наскільки відомо редакції «Громадського», ці сюжети не викликали претензій з боку прес-центру штабу АТО.

Ці сюжети є на сайтах, частину з них можна знайти за лінками:

1. Сюжет ICTV

2. Сюжет  ICTV -2

2. Сюжет ТСН

3. Сюжет ТСН-2

4. Сюжет ТСН-3

5. Сюжет «Подробностей»

Міф 3: «Громадське» виклало відео з промзони Авдіївки на Youtube у відкритому доступі. Там воно начебто засвітило позиції та обличчя військових.

Факт 3: Відео, відзняте «Громадським» в Авдіївці, було завантажено на Youtube 8 липня приблизно о 5:30 для того, аби узгодити його з військовими.

Приблизно о 07:55 доступ до нього був закритий повністю - це рішення було ухвалено головним редактором на власний розсуд, жодних вимог прибрати матеріал не надходило. 

З моменту появи відео і станом на 11 липня жодних конкретних претензій щодо власне відео Громадського не було висловлено ані прес-службою штабу АТО, ані Міністерством оборони, ані іншими зацікавленими особами.

Громадське направило офіційні запити до штабу АТО, Міноборони, Мінінформполітики та СБУ з проханням надати перелік претензій до нашої роботи.

Наразі всі претензії, про які йде дискусія у публічному просторі, стосуються відео, відзнятого «Новою газетою» окремо та незалежно від «Громадського».

Міф 4: Прес-служба штабу АТО заявляє: «Зранку 8 липня цей сюжет було виставлено на сайті «Громадського» ТБ, переглянувши який, захисники промзони, звернулися з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили».

Факт 4: «Громадське» взагалі не виставляло сюжету з Авдіївки на свій сайт.

Більше того, станом на 11 липня канал не отримав жодних претензій щодо нашого відео ані від пресс-служби АТО, ані Міністерства оборони.

«Громадське» надсилало відео на поштову скриньку прес-служби АТО, а також представникам прес-служби Міноборони.

8 липня в ефірі «Громадського» боєць 81 бригади Масі Найєм повідомив, що йому невідомо про те, щоб бійці 81-й бригади зверталися з вимогою позбавити «Громадське» акредитації.

Він також наголосив, що Анастасія Станко не представляла журналістку «Новой газеты» співробітницею «Громадського».

Міф 5: Громадське начебто зашкодило роботі військових.

Факт 5:  Жодних конкретних претензій щодо начебто шкоди військовим «Громадське» не отримувало ані від прес-служби АТО, ані від Міністерства оборони.

В той же час, заступниця Міністра інформаційної політики Тетяна Попова написала на своїй сторінці у Facebook, що Громадське не порушувало правил роботи у зоні АТО:

«Громадське» у принципі по правилам користування прес-картою АТО не мали ні з ким затверджувати готове відео.

Вони не підписували ембедмент контракт, по якому б в них був обов'язок показувати відзнятий матеріал.

Вони їздили просто по прес-карті АТО, де за правилами є суто обмеження на зйомку позицій та інші, які я вчора перерахувала.

Рішення «Громадського» показати відео військовим - це іх особисте рішення і як раз говорить про те, що вони роблять для захисту військових більше ніж повинні».

Поділитись: