Аніматор в костюмі презерватива в парку Шевченка у Києві, 13 лютого 2019 року. У міжнародний день презерватива усі бажаючі могли пройти швидке тестування на ВІЛ в мобільному пункті, безкоштовно отримати контрацептиви і інформацію про ВІЛ-інфекцію
Фото:

Максим Салій/Громадське

У міжнародний День презерватива — одного з найнадійніших та найдоступніших засобів контрацепції — Громадське поговорило про нього з лікарями. На найпоширеніші запитання відповідають лікарка акушер-гінеколог, дитячий гінеколог, членкиня Асоціації акушерів-гінекологів України Катерина Давиденко та гінеколог-ендокринолог, засновниця освітнього проекту для жінок «dr. Silina школа жіночого здоров’я» Наталя Сіліна.

1. Чи буває алергія на презервативи?

«Алергія на презерватив» — у 99% випадків вигадка чоловіків, аби зайнятися незахищеним сексом. Серед людей майже не зустрічається алергія на латекс. Хоча індивідуальні випадки, звісно, можуть бути. На відміну від інших контрацептивів, презервативами можна користуватися без попередньої консультації з лікарем.

2. Чи впливає презерватив на відчуття під час статевого акту?

Використання презерватива пригнічує відчуття лише у чоловіків після 40 років. У юнаків презерватив майже не змінює відчуття під час близькості. А на жіночий оргазм взагалі жодним чином не впливає.

3. Чи безпечні презервативи з різноманітними смаками та ароматами?

Використовуйте лише sugar free презервативи. Смак смаком, але цукор змінює ph жіночих статевих органів, що призводить до порушення мікрофлори. І тут уже не до задоволення. 

4. Де зберігати презервативи?

Не носіть презервативи в задній кишені штанів або в гаманці – це руйнує структуру виробу і підвищує ризик того, що він порветься під час статевого акту. 

5. Яке значення має розмір?

Важливо уважно обирати розміру презерватива: занадто маленький в буквальному сенсі тисне, а великий може «заповзти» і залишитися в задньому склепінні піхви. Також не варто використовувати два презервативи одночасно: під час статевого акту вони труться один об інший, а це в кілька разів підвищує ризик розриву. Також одночасно не можна використовувати чоловічий та жіночий презервативи. 

У більшості випадків ми самі відповідальні за стан свого здоров’я. Тому бажаємо вам не лише отримувати задоволення від близькості з коханою людиною, але й забезпечити безпеку для себе та партнера. Кохайтеся на здоров'я!

Поділитись: