52% українців налаштовані «дуже оптимістично» щодо майбутнього України. До війни таких було 9% — опитування
Більш як половина українців налаштовані «дуже оптимістично» щодо майбутнього України — у грудні 2021 року, до повномасштабного російського вторгнення, таких було менше ніж десята частина. Також майже 80% опитаних після нападу рф почали більше спілкуватися українською.
Про це свідчать дані соцопитування, яке провів на початку травня Київський міжнародний інститут соціології. Результати оприлюднив державний Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Так, 52% респондентів відповіли, що налаштовані «дуже оптимістично» щодо майбутнього України. У Центрі інформбезпеки називають це «карколомним збільшенням рівня оптимізму», якщо порівняти з груднем 2021 року, коли такі очікування були лише у 9%. Водночас «дуже песимістично» зараз налаштовані 2% опитаних.
На запитання про те, що викликає у вас оптимізм стосовно майбутнього, українці найбільше обирали слова «перемога», «армія», «люди», «єдність» і «віра». У грудні 2021 року найпоширенішою відповіддю було слово «нічого».

Також, за результатами соцопитування, 78% українців після повномасштабного нападу росії почали більше спілкуватися українською, а ще 11% кажуть, що робили б це, якби була нагода.
78% розповіли, що жертвували гроші на ЗСУ, 58% опитаних передавали кошти на гуманітарні потреби, а 56% допомагали переселенцям одягом та іншими речами.
Про мир із росією
Варіант миру, коли Україна повертає собі лише територію, яку контролювала до початку вторгнення 24 лютого, вважають неприйнятним 66% українців, водночас для 26% цей варіант підходить. Припинення війни на територіях, які Україна контролює зараз, є неприйнятним для 80%, а погоджуються на таке 13%.
Водночас 59% опитаних вважають, що з росією треба вести переговори, а проти цього — 37%. Найбільш оптимістично налаштовані щодо поточного процесу перемовин на півдні — 44%, тоді як на сході — 38%, а загалом в Україні — 34%.
Про демократію, ЄС та НАТО
94% респондентів відповіли, що їм важливо, щоб Україна стала повноцінною демократичною державою. У ній українці цінують: свободу слова — 64%, справедливе правосуддя для всіх — 60%, чесні вибори — 47%.
До 2030 року членом ЄС Україну хотіли б бачити 90% українців, а членом НАТО — 73%. Перед війною, у грудні 2021 року, ці цифри становили 58% та 48% відповідно. Найбільша підтримка вступу до НАТО на заході (82%) та в центрі (79%) України, водночас на півдні цей показник становить 65%, а на сході — 59%.
Роль США позитивно оцінюють 69% українців, Великої Британії — 79%, ЄС — 71%, а роль росії вважають позитивною 2% опитаних.
Детальніше про опитування
Його проводили з 2 по 11 травня. Соціологи провели телефонні опитування 2500 українців, які проживали на підконтрольних територіях на момент 24 лютого. Ті українці, які проживають на новоокупованих територіях, брали участь в опитуванні якщо вони відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання. Центр інформбезпеки не вказав імовірну похибку вибірки.
- Поділитися: