Дослідники Левенського католицького університету в Нідерландах дійшли висновку, що поведінка 54-річної бельгійки, яка вважала себе курчам, пов’язана з наявністю в неї депресії. Про це вони написали в нідерландському науковому виданні Tijdschrift voor Psychiatrie.

54-річна бельгійка, яка поводилася як курча, раніше не вживала ані алкоголю, ані наркотиків. Одного разу брат знайшов її в саду, де вона цвірінькала, надувала щоки, а потім почала кукурікати наче півень.

Її забрали в реанімацію, де вона впевнено говорила, що в неї навіть змінилися ноги (вивернулися суглоби). Після цього в жінки стався напад, після якого вона нічого не пам’ятала, а розповідь про її поведінку її збентежила.

Дослідники Левенського католицького університету, ретельно вивчивши стан бельгійки, пов’язали його з іншими психічними розладами, як-от шизофренією чи депресією. У жінки з Бельгії була тяжка депресія після смерті члена родини; крім того, депресія була поширена серед її родичів.

«Переконання людей у тому, що вони є тваринами, є вкрай рідкісною формою маріння. Щодо її патогенів є різні думки. Таке маріння може статися в разі, якщо в людини вже є певний психічний розлад, водночас воно може стати результатом структурних чи функціональних порушень мозку», — йдеться в дослідженні.

  • Випадки, коли людина поводить себе як певна тварина, в клінічній психології мають назву зоантропією. Вони вкрай рідкісні: в науковій літературі з 1850 по 2012 рік їх зафіксовано лише 56. Люди поводили себе як собаки, леви, гієни, тигри, крокодили, коти, кролики, коні, бджоли тощо.
  • Симптоми зоантропії можуть тривати від кількох годин до десятків років. Статистично вони трапляються частіше в сільській місцевості.
Поділитись: